Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spokojny początek tygodnia rynku walutowym

0
Podziel się:

Początek tygodnia na rynku walutowym przebiega stosunkowo spokojnie. Dolar względem złotego się umacnia i przekroczony został poziom oporu przy 3.37. Ceny zdołały tu dotrzeć do okolic 3.38. Jest to zatem kolejne potwierdzenie utrzymywania przewagi posiadaczy amerykańskiej waluty.

USD/PLN
Początek tygodnia na rynku walutowym przebiega stosunkowo spokojnie. Dolar względem złotego się umacnia i przekroczony został poziom oporu przy 3.37. Ceny zdołały tu dotrzeć do okolic 3.38. Jest to zatem kolejne potwierdzenie utrzymywania przewagi posiadaczy amerykańskiej waluty. Obecnie kolejnym, podażowym rejonem jest poziom 3.4060, czyli czerwcowy szczyt, który jest również szczytem całego trendu przeceny złotego z ostatnich miesięcy. Przypominam przy okazji, że kupujący dolara mają tu do nadrobienia dystans, który utworzył się do innych par dolarowych na rynku międzynarodowym. Tam czerwcowe maksima trendu umocnienia dolara zostały już w zeszłym tygodniu wyraźnie przebite i amerykańska waluta nadal drożeje. Wsparciem dla posiadaczy dolara jest obecnie poziom ok. 3.33 - 3.34, a jego przekroczenie stanowiłoby zapowiedź umocnienia złotego do kolejnego, popytowego poziomu, czyli czerwcowego dołka na ok. 3.28. Posiadacze dolara mają zatem nadal przewagę i można zakładać, że do poziomu wymienionych wsparć
będzie ona utrzymywana.

EUR/PLN
Bardzo spokojnie zaczął się tydzień na parze eurozłotego. Nadal działa wsparcie przy cenie 4.0000/80, natomiast od góry oporem jest 2-miesięczna linia trendu spadkowego, zlokalizowana obecnie przy 4.04. Wybicie poza zakres 4.00 - 4.04 winno przełożyć się na wyznaczenie dalszego kierunku. Warto zwrócić uwagę, że wspomniana linia trendu spadkowego jest bardzo dobrym oporem, ze względu na sporą ilość punktów stycznych (duża wiarygodność), a zwykle porażka takiego poziomu przekłada się na dość duży ruch. Nie pozostaje zatem nic innego, jak cierpliwie czekać na wybicie poza wskazany zakres. Aktualnie nadal większe prawdopodobieństwo należałoby przypisywać wybiciu dołem, czyli kontynuacji trendu aprecjacji złotego.

PLN BASKET
Koszyk względem krajowej waluty zaczął tydzień od nieznacznego umocnienia. Nadal jednak nie można tu mówić o jakiekolwiek, trwałej tendencji. Od kilku tygodniu kurs utknął tu w konsolidacji pomiędzy 3.6460 - 3.72 i można zakładać, że dopiero trwalsze wybicie poza jej zakres byłoby impulsem do wyznaczenia dalszego ruchu. Wybicie dołem przełożyć się powinno na umocnienie złotego do okolic 3.60. Następnego wsparcia doszukiwałbym się w strefie 3.55 - 3.56. Wybicie górą sygnalizowałoby z kolei możliwość wzrostu do poziomu górnego ograniczenia majowej konsolidacji, które zlokalizowane jest przy poziomie 3.7850.

GBP/PLN
Bez wyraźnego kierunku zaczął tydzień funt brytyjski względem złotego. Przypomnę, że miniony tydzień przyniósł tu bardzo silny impuls aprecjacyjny krajowej waluty, zatem dzisiejsze zachowanie rynku (konsolidacja przy minimach) sugeruje brak siły do wzrostowego odreagowania, co zwykle przekłada się na pogłębienie tendencji spadkowej, czyli w tym przypadku złoty powinien się dalej umacniać. Umocnienie złotego z ostatnich dni stanowiło również wybicie z dość długiego horyzontu, zatem są wszelkie podstawy ku temu, aby oczekiwać nieco silniejszego ruchu. Najbliższym wsparciem jest poziom 5.88, natomiast niżej popytu spodziewałbym się również na 5.75. Opór znajduje się teraz przy cenie 5.98, a kolejny na 6.12.

CHF/PLN
Początek tygodnia również stosunkowo spokojnie zaczął się na franku względem złotego. Nadal aktywne jest wsparcie na poziomie linii wyznaczonej po dołkach począwszy od majowego. Jest ona obecnie zlokalizowana przy cenie 2.58 i dziś po raz kolejny zatrzymała sprzedających franka. Można zakładać, że jej wyraźne przebicie przyczyni się do wyznaczenia nieco silniejszej fali impulsu umocnienia złotego. Oporem w krótkim terminie jest teraz zakres 3.63 - 3.6450 i wybicie ponad ten rejon sugerowałoby już wyczerpywanie się aktualnego trendu aprecjacji krajowej waluty. Póki wspomniane opory się trzymają, nadal zakładać należy większe prawdopodobieństwo kontynuacji trendu spadkowego, niż jego odwrócenia.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)