Notowania

komentarze walutowe
02.03.2012 09:41

Sprzedający nie rezygnują. Jest blisko granicy

Spora ilość wczorajszych wydarzeń oraz słabszy od oczekiwań odczyt indeksu ISM dla przemysłu w USA nie miały dłuższego wpływu na zachowanie amerykańskich inwestorów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wczorajsza sesja amerykańska na głównej parze przebiegała spokojnie. Spora liczba wczorajszych wydarzeń oraz słabszy od oczekiwań odczyt indeksu ISM dla przemysłu w USA nie miały dłuższego wpływu na zachowanie amerykańskich inwestorów. Dodatkowo niewielka płynność sprawiła, że kurs oscylował w wąskim kanale pomiędzy 1,33 a 1,3340.

Małe ruchy notowań mogły być wynikiem pozostawania sporej części inwestorów poza rynkiem, po tym jak wykorzystali oni formację podwójnego szczytu do realizacji wypracowanych zysków. W piątek o poranku kurs pary EUR/USD notuje poziom 1,3290 i znajduje się w granicznym obszarze wsparcia. Mieści się on pomiędzy 1,3280 a 1,3320 i stanowi jak na razie skuteczną zaporę stawianą przez stronę popytową. Wczorajsza próba niedźwiedzi dotarcia do dolnego obszaru zakończyła się niepowodzeniem.

Sprzedający jednak nie rezygnują z przełamania tego wsparcia. To bowiem pozwoliłoby sprowadzić kurs do okolic poziomu 1,32 lub 1,3150 i pogłębić rozpoczętą w środę po południu korektę. Czynnikiem, który może pomóc w spychaniu notowań na niższe poziomy jest ciągle wysoka cena ropy. Wczoraj w godzinach popołudniowych cena baryłki Brent podskoczyła do okolic 127,5 dolara, po doniesieniach agencyjnych o możliwej eksplozji jednej z głównych rur przesyłowych w Arabii Saudyjskiej. Wysoka cena ropy coraz mocniej podnosi awersje do ryzyka, gdyż stanowi poważne zagrożenie dla kondycji światowej gospodarki.

Spokojne czwartkowe notowania w czasie sesji amerykańskiej przysłużyły się rodzimej walucie. Inwestorzy kupujący złotego wykorzystali to i umocnili złotego, zwłaszcza względem euro. Wczoraj po południu kurs pary EUR/PLN sięgnął poziomu wsparcia na 4,10, a podczas nocnego handlu podjął próbę przebicia się niżej. Dziś o poranku cena wspólnej waluty kształtuje się nieco wyżej na poziomie 4,1050 zł.

Śledź notowania walut na żywo w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W tym samym czasie podobny scenariusz rozegrał się na USD/PLN, gdzie w czwartkowe popołudnie cena obniżyła się do wartości 3,0750. Jednak w piątek rano za amerykańskiego dolara trzeba już zapłacić nieco więcej. Spadający kurs głównej pary osłabiająco wpływa na złotego, choć już nie w tak dużym stopniu jak miało to miejsce wcześniej. Po ostatnim zachowaniu się par złotowych można sądzić, że ich uzależnienie od zmienności pary EUR/USD zmalało.

Ostatni dzień tygodnia przyniesie nam tylko jedną istotną publikację makroekonomiczną. Będzie to odczyt inflacji PPI. Według analityków ceny producentów urosły w styczniu o 3,5% r/r, czyli wolniej niż w poprzednim okresie, kiedy odnotowano wartość na poziomie 4,3% r/r.

Porównaj na wykresach notowania walut Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz