Notowania

dziś w money
04.06.2013 09:15

Sytuacja chwilowo rozstrzygnięta. Dolar tanieje

Dziś rozpoczyna się pierwszy dzień posiedzenia RPP, naszym zdaniem jutro rada zdecyduje się na kolejną obniżkę o 25 pb. do 2,75 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziś rozpoczyna się pierwszy dzień posiedzenia RPP, naszym zdaniem jutro rada zdecyduje się na kolejną obniżkę o 25 pb. do 2,75 proc.

Zgodnie z naszą wczorajszą prognozą mówiącą o wzroście kwotowań pary EUR/USD nawet w okolice 1,32, kurs głównej pary walutowej po wczorajszych gorszych od prognoz odczytach indeksu ISM dla przemysłu w USA, wybił się na północ i na chwilę przełamał poziom 1,31 negując jednocześnie krótkoterminowy trend spadkowy. Obecnie jesteśmy świadkami lekkiego odreagowania, a wartość pary EUR/USD wynosi 1,3066.

Dzisiejsza sesja pomimo braku istotnych figur makroekonomicznych (poznamy jedynie dane o inflacji producenckiej ze Strefy Euro, natomiast zza oceanu dane o handlu zagranicznym) zapowiada się bardzo ciekawie. Zobaczymy czy kurs wróci w trend spadkowy czy jednak bykom uda się wyprowadzić kurs w okolice 1,32? Naszym zdaniem w najbliższym czasie nadal można liczyć na wzrost kursu tej pary.

Dziś pierwszy dzień posiedzenia RPP

Dziś rozpoczyna się pierwszy dzień posiedzenia RPP, naszym zdaniem jutro rada zdecyduje się na kolejną obniżkę o 25 pb. do 2,75 proc. Za takim stanem rzeczy przemawiają ciągle słabe dane z naszej gospodarki oraz niska inflacja. Z technicznego puntu widzenia naszym zdaniem kurs dolara może spaść w najbliższych dniach przynajmniej do poziomu 3,24 PLN.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz