Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tak zachowują się waluty przed ważnymi publikacjami

0
Podziel się

Dzisiejsza sesja na parze USD/PLN przebiegała w dość spokojny sposób i znajduje się ona obecnie na niemal identycznym poziomie jak rano, tj. 3,1325.

Tak zachowują się waluty przed ważnymi publikacjami
bEqazsoR

Zgodnie z tym, co pisaliśmy rano, dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej nie przyniosła przebicia istotnego oporu zlokalizowanego w okolicach 1,3450.

Co więcej, przy trzeciej w ostatnich kilkunastu godzinach próbie jego przebicia doszło do mocniejszego spadku kursu. Obecnie kurs pary EUR/USD wynosi 1,3398.

Dziś, podobnie jak wczoraj, nie mieliśmy istotnych odczytów makroekonomicznych. Poznaliśmy tylko odczyt dotyczący produkcji przemysłowej w Strefie Euro, w relacji miesięcznej dynamika wyniosła -0,5 proc. wobec prognozy -0,3 proc. i wartości poprzedniej 1,0 proc. W ujęciu rocznym ukształtowała się ona na poziomie 1,1 proc. wobec prognozy na poziomie 0,0 proc.

bEqazsoT

Przypomnijmy, że jutro poznamy istotne odczyty makroekonomiczne (najistotniejsze będą te dotyczące dynamiki PKB za III kwartał z Polski, Niemiec oraz Strefy Euro). Możliwe, że nowa szefowa Fed (Janet Yellen) rzuci więcej światła na przyszłość programu QE3, ponieważ również na ten dzień zaplanowane jest jej przesłuchanie w amerykańskim Senacie.

Euro poniżej 4,20

Dzisiejsza sesja na parze USD/PLN przebiegała w dość spokojny sposób i znajduje się ona obecnie na niemal identycznym poziomie jak rano, tj. 3,1325. Co ciekawe dzieje się to przy zniżkującej głównej parze walutowej. Para EUR/PLN na umocnienie dolara zareagowała spadkiem (wzrostem wartości złotego) i wyceniana jest obecnie na 4,1989 PLN.

Przypomnijmy, jutro istotny odczyt z naszego kraju (wspomniane PKB), to właśnie te wydarzenie oraz późniejsze przesłuchanie Janet Yellen powinno mieć decydujący wpływ na losy naszej waluty w dniu jutrzejszym.

bEqazspu
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)