Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Waluty: Rynek czeka na dane makro

0
Podziel się:

EUR/USD znajduje się w wąskiej konsolidacji w zakresie 1,5180-1,5225. Wczorajsza nieśmiała próba pokonania poziomu 1,5250 nie powiodła się, do czego przyczyniła się wypowiedź prezesa ECB na temat kursu euro.

Waluty: Rynek czeka na dane makro
bEJJPwZh

EUR/USD znajduje się w wąskiej konsolidacji w zakresie 1,5180-1,5225. Wczorajsza nieśmiała próba pokonania poziomu 1,5250 nie powiodła się, do czego przyczyniła się wypowiedź prezesa ECB na temat kursu euro.

Wyraził on zaniepokojenie dynamiką i skalą aprecjacji wspólnej waluty. Dzisiaj rano Minister Finansów Francji w wywiadzie dla Canal+ stwierdził, że obecne poziomy euro są zbyt mocne. Przed jutrzejszym posiedzeniem ECB przybywa głosów oficjeli europejskich o przewartościowanym euro, co może wpłynąć na zmianę dotychczasowej retoryki J.C. Trichet w komentarzu do decyzji monetarnej. Wczorajsze dane o cenach producentów jak i wzroście PKB w Eurolandzie były zgodne z oczekiwaniami i nie wniosły większych zmian w wycenie euro. Do większych ruchów na parach dolarowych mogą sprowokować dzisiejsze publikacje wskaźników makroekonomiczne ze strefy euro jak i z USA. O 10 poznamy kondycję europejskiego sektora usług (PMI) w lutym. Spodziewana wartość to 52,3 pkt. wobec 50,6 pkt miesiąc wcześniej. Istotny dla oceny strony popytowej w Eurolandzie będzie poziom sprzedaży detalicznej odnotowany w styczniu.

Jednak uwaga inwestorów koncentrować się będzie na informacjach z amerykańskiego sektora usług i rynku pracy. Po fatalnym odczycie indeksu Chicago PMI, kluczowe będzie wskazanie styczniowej wartości ISM z sektora usług. Jeśli słabość sektora wytwórczego ,,wsparta" zostanie gorszymi danymi z sektora usług (oczekuje się wzrostu do 48,5 pkt wobec 44,6 w grudniu) to należy się liczyć z dalszą wyprzedażą dolara. Wstępem do piątkowych danych o nowych miejscach pracy w amerykańskim sektorze pozarolniczym, będzie publikowany o 14,15 raport ADP. Pomimo tego, że często odbiega on znacznie od oficjalnych danych to wnosi spore ożywienie w notowaniach dolara. Prawdopodobnie dzisiaj dojdzie do wybicia się EUR/USD z parodniowej konsolidacji, co powinno wygenerować mocniejsze sygnały do zajmowania pozycji.

bEJJPwZj

Wczoraj główne indeksy giełd światowych zdołały obronić istotne wsparcia co przy korzystnych odczytach indeksów ISM z Eurolandu i USA stwarzałoby dobre warunki do wzrostów na rynkach kapitałowych. Pewien optymizm widoczny zwłaszcza w końcówce notowań na Wall Street powstrzymał zyskującego od paru dni jena. EUR/JPY odbił się od wczorajszych dołków i obecnie wyceniany jest na poziomie 157,30 a USD/JPY wzrósł do 103,70. Odbudowanie się giełd i osłabienie jena powinno przełożyć się na ponowne umocnienie złotego. Po wyznaczeniu parę dni temu tegorocznych maksimów wobec euro i dolara odpowiednio na 3,5030 i 2,3030, złoty nieznacznie stracił i konsoliduje się poniżej pierwszych oporów technicznych, które na EUR/PLN zlokalizowane są na poziomie 3,5450 a na USD/PLN 2,3400. Nasza waluta w ograniczony sposób reaguje na sytuację na rynkach finansowych. Dla inwestorów istotniejszym argumentem do angażowania się w złotego są dobre fundamenty gospodarcze o czym świadczą napływające informacje oraz rosnący na korzyść
złotego spread na stopie procentowej.

bEJJPwZK
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)