Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Marcin R. Kiepas
|

Złoty może być jeszcze silniejszy

0
0
0
Podziel się

Poniedziałkowy poranek przynosi niewielkie umocnienie złotego w relacji do dolara i osłabienie do euro i szwajcarskiego franka.

Złoty może być jeszcze silniejszy
bCOLvxaZ

Poniedziałkowy poranek przynosi niewielkie umocnienie złotego w relacji do dolara i osłabienie w stosunku do euro i szwajcarskiego franka.

O godzinie 9:35 kurs USD/PLN testował poziom 2,4637 zł, spadając o 0,1 grosza. Za euro trzeba było zapłacić 3,6140 zł, czyli o 0,6 grosza więcej niż w piątek na zamknięciu. Natomiast notowania franka, po wzroście o 0,7 grosza, testowały poziom 2,1827 zł.

Poprzedni tydzień, który przyniósł brutalne zakończenie trwających miesiąc wzrostowych korekt na EUR/PLN i CHF/PLN, został przede wszystkim ukształtowany przez impulsy płynące z rynków światowych. Związany z podsycanymi oczekiwaniami na cięcia stóp procentowych przez Fed mocnymi wzrostami na Wall Street, silny wzrost apetytu na ryzyko, natychmiast przełożył się na umocnienie złotego. To umocnienie dodatkowo było prowokowane przez bardzo dobre dane z Polski o październikowej sprzedaży detalicznej (19,4 proc.) oraz dynamice PKB w III kwartale br. (6,4 proc.), co rozszerza możliwość podnoszenia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej w przyszłości, tym samym stanowiąc dodatkowy czynnik wzmacniający złotego.

W tym tygodniu wciąż pierwszoplanową rolę powinna odgrywać kwestia globalnego nastawienia do ryzyka. Wychodząc z założenia, że to nastawienie będzie przede wszystkim kształtowane przez oczekiwania na przyszłotygodniową obniżkę stóp procentowych w USA, powstają dogodne warunki dla dalszego umocnienia polskiej waluty. Jednak już bez huraoptymizmu. Dlatego powolne umocnienie, nawet przechodzące w pewien rodzaj stabilizacji, to podstawowy scenariusz dla złotego na najbliższe dni.

bCOLvxbC
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
komentarz
0
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)