Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
31.07.2013 09:11

Złoty słabnie i czeka na wiadomości z USA

Dzisiejsza sesja zaczyna się bardzo ciekawie. W ślad za słabszymi od prognoz odczytami o sprzedaży detalicznej z Niemiec za czerwiec para EUR/USD traci na wartości, a obecnie jej wartość wynosi 1,3246.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jest to niewielki spadek, nie neguje on nam jeszcze ożywienia gospodarczego w strefie ruro w II półroczu bieżącego roku (lepsze odczyty PMI w zeszłym tygodniu dotyczyły lipca) lecz stwarza dość nerwową sytuacja na wykresie. Na gruncie analizy technicznej naruszony został krótkoterminowy trend wzrostowy na tej parze, zagrożone też jest wsparcie na poziomie 1,3240.

Można powiedzieć, że dopiero dziś zaczyna się dla rynku ciekawsza część tygodnia. Podczas dzisiejszej sesji poznamy kilka istotnych wydarzeń. Z Niemiec i Strefy Euro będzie to stopa bezrobocia, natomiast z USA dane o wnioskach o kredyt hipoteczny, raport ADP, PKB za II kwartał, indeks Chicago PMI oraz najważniejsze dziś decyzję FOMC ws. stóp procentowych.

Szczególnie będzie nas interesować posiedzenie FOMC, z którego dowiemy się być może nieco więcej na temat przyszłej polityki monetarnej USA. Ostatnie komunikaty były dość gołębie, naszym zdaniem dziś rynek może zareagować nieco bardziej jastrzębio, gdyż już niedługo możemy być świadkami ograniczania QE.

Złoty słabnie

Złoty w ślad za kwotowaniami głównej pary walutowej od wczoraj traci na wartości. Obecnie dolar kosztuje 3,1992 PLN, zaś euro 4,2373 PLN. Nadal podtrzymujemy naszą prognozę o spadku w najbliższym czasie spadku wartości złotego. Podczas dzisiejszej sesji nie mamy żadnych odczytów z naszego kraju, więc inwestujący tradycyjnie skupią się na sentymencie globalnym i wycenie pary EUR/USD.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz