Notowania

dziś w money
17.08.2009 11:29

Złoty traci, ale tylko chwilowo

W kolejnych godzinach notowania USD/PLN i EUR/PLN będą pozostawać pod wpływem nastrojów na światowych rynkach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Trzeci tydzień sierpnia rozpoczął się na giełdach od przeceny akcji. To prowadzi do spadku apetytu na ryzyko i wyprzedaży walut krajów zaliczanych do rynków wschodzących.

**Nie ominęła ona złotego. O godzinie 11:07 kurs USD/PLN testował poziom 2,9685 zł, a EUR/PLN 4,1906 zł. W piątek pod koniec dnia kursy tych par kształtowały się odpowiednio na poziomie 2,9120 zł i 4,1420 zł.

W kolejnych godzinach notowania USD/PLN i EUR/PLN będą pozostawać pod wpływem nastrojów na światowych rynkach. A to oznacza, że skala osłabienia złotego w znaczący sposób nie zmniejszy się. Wydaje się bowiem, że rynki akcji coraz śmielej podążają w kierunku nieco dłuższej i większej korekty wcześniejszych wzrostów.

Dlatego trzeba się liczyć ze zdecydowanym atakiem dolara na barierę 3 zł oraz atakiem euro na liczne opory zlokalizowane powyżej poziomu 4,20 zł. Dobrą wiadomością jest natomiast to, że w obu przypadkach są to na tyle silne bariery, że ich trwałe pokonanie jest wątpliwe.

Sytuacja techniczna na wykresach USD/PLN i EUR/PLN, zapowiadając atak na opory, jednocześnie sugeruje odłożenie w czasie perspektywy spadku dolara w okolice 2,75 zł, a euro 4 zł. Dopóki jednak kursy pozostają powyżej wspomnianych oporów, dopóty test wymienionych wsparć wciąż pozostaje aktualny w średnim terminie.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz