Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty traci przez nastroje zagraniczne

0
Podziel się:

Mimo dobrego początku, wczorajszy dzień przyniósł ostatecznie znaczne osłabienie wspólnej waluty.

Złoty traci przez nastroje zagraniczne

Wszystko za sprawą wypowiedzi przewodniczącego EBC, który zasygnalizował, że EBC ponownie zaczęło skupować obligacje państw europejskich w celu zasilenia gospodarki dodatkowymi pieniędzmi. Oznacza to w praktyce zwiększenie podaży wspólnej waluty, dlatego inwestorzy pozbywali się jej. Efektem był spadek kursu EUR/USD pod poziom 1,41 i utrzymanie się takiej sytuacji do chwili obecnej. Przed nami publikacja ważnych danych makro, które w tym tygodniu będą ostatnią nadzieją byków.

Optymistyczna wypowiedź wiceministra

Po raz kolejny spadki głównej pary przełożyły się na pogorszenie sentymentu do ryzykownych walut, w tym złotego. W obronie przed osłabieniem nie pomogły słowa wiceministra finansów, którego zdaniem osiągnięcie dynamiki PKB na poziomie 4% w tym roku jest bardzo realne, a w przyszłym roku osiągalne. Warto zauważyć, że takie tempo rozwoju gospodarki w obecnych warunkach jest wynikiem bardzo dobrym, ale jak widać nie po raz pierwszy dla inwestorów zagranicznych w krótkim okresie czasu istotne mogą być zupełnie inne czynniki. W rezultacie pary złotowe znajdują się dziś rano na wyższych poziomach – dla USD/PLN jest to 2,8620, a dla EUR/PLN 4,0360.

Rynek pracy za oceanem

Jedynymi publikacjami w dniu dzisiejszym będą dane z godziny 14:30 pochodzące z rynku pracy w USA. Poznamy wówczas przede wszystkim zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, która ma wynieść 89 tys., czyli wyraźnie lepiej niż poprzednie 18 tys. Ponadto o tej porze ogłoszona zostanie również stopa bezrobocia, której wartość ma według prognoz utrzymać się na poziomie 9,2%.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)