Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty umacnia się w oczekiwaniu na wyniki referendum

0
Podziel się:

Złoty w piątek rano umocnił się w oczekiwaniu na pozytywne wyniki weekendowego referendum. Dealerzy oczekują dalszego umocnienia złotego. Dolar w czwartek rano kosztował 3,732 zł, a euro 4,416 zł.

Złoty w piątek rano umocnił się w oczekiwaniu na pozytywne wyniki weekendowego referendum. Dealerzy oczekują dalszego umocnienia złotego. Złoty umocnił się do poziomu 4,05 proc. odchylenia od parytetu z 3,8 proc. dzień wcześniej. Dolar w czwartek rano kosztował 3,732 zł, a euro 4,416 zł.

"Po uspokojeniu sytuacji na Węgrzech i po serii pozytywnych sondaży o przewidywanej frekwencji podczas referendum złoty zaczął zyskiwać" - powiedział Marek Zuber, ekonomista TMS.

Inwestorzy w ślad za ostatnimi sondażami oczekują pozytywnego wyniku referendum. Ostatnie sondaże najpoważniejszych ośrodków przewidują, że przy ponad 50-procentowej frekwencji przygniatająca większość opowie się za Unią.

"Obawy jednak nie są w pełni wyciszone, dlatego wzrost będzie umiarkowany" - powiedział Zuber.

Rynek obserwować będzie również rynek USD i euro, na którym doszło do korekty po silnym umocnieniu euro po decyzji EBC. Europejski Bank Centralny zadecydował o obniżeniu podstawowej stopy procentowej o 50 punktów bazowych.

W piątek rano za euro płacono 1,1835 dolara wobec 1,192 pod koniec czwartkowych notowań.

W piątek rano rentowność papierów ustabilizowała się po czwartkowych spadkach.

Rentowność dwuletnich obligacji OK0405 lekko spadła do 4,68 proc. z 4,69 proc., obligacji pięcioletnich PS0608 spadła do 4,83 proc. z 4,84 proc., natomiast dochodowość dziesięciolatek DS1013 pozostała na poziomie 5,02 proc.

Rynek papierów oczekiwać będzie na dane o cenach żywności w II połowie maja.Dane o cenach żywności GUS poda w piątek o 16.00.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)