Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty umacnia się w ślad za dolarem

0
Podziel się:

Na rynku widać stabilizację, złoty umacnia się w ślad za dolarem. Inwestorzy nadal czekają na rozwój sytuacji politycznej.

"Realna wartość złotego jest właściwie niezmienna, złoty jest stabilny. Natomiast kursy w stosunku do poszczególnych walut są wynikiem sytuacji na rynku euro i dolara, dlatego mamy umocnienie na rynku złotego" - powiedział w poniedziałek PAP Marek Zuber z TMS.

Od początku dnia poziom odchylenia złotego od parytetu waha się między 1,4 proc. a 1,6 proc. po słabej stronie.

"Inwestorzy nadal wyczekują na rozwój sytuacji politycznej" - dodał Zuber.

Po 14.00 euro kosztowało 4,71 zł, dolar 3,9150 zł, a za euro płacono 1,2029 USD.

"Wpływ na umocnienie się dolara miały piątkowe dane z USA o zatrudnieniu, głównie zmiany na rynku euro i dolara powodują zmiany na rynku złotego" - powiedział Zuber.

Jak podał amerykański Departament Pracy, stopa bezrobocia w USA w marcu wzrosła do 5,7 proc., z 5,6 proc. w lutym. W marcu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła aż o 308.000, podczas gdy w lutym wzrosła po korekcie o 46.000.

Analitycy spodziewali się w marcu stopy bezrobocia w USA na poziomie 5,6 proc. i wzrostu liczby miejsc pracy w sektorach pozarolniczych o 120.000.

Także rynek obligacji zareagował na piątkowe dane z USA.

"Obroty są bardzo niskie, rynek oscyluje na poziomach z piątkowego zamknięcia. Rynek reaguje na to, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych. Może to być jednorazowy skok, aczkolwiek widziałbym powoli sygnał nowego trendu" - powiedział PAP Paweł Kielak z ABN Amro.

Po 14.00 rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 6,59 proc., pięcioletnich 6,89 proc., dziesięcioletnich 6,83 proc.

Kielak dodał, że "rynek podąża za rynkami globalnymi".

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)