Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
28.11.2005 10:48

Złoty umocnił się

Złoty umocnił się na poniedziałkowym otwarciu w ślad za euro-dolarem, a uczestnicy rynku spodziewają się dalszego wzrostu kursu naszej waluty przynajmniej do połowy tygodnia. Obligacje na razie pozostają stabilne.

Podziel się
Dodaj komentarz

Złoty umocnił się na poniedziałkowym otwarciu w ślad za euro-dolarem, a uczestnicy rynku spodziewają się dalszego wzrostu kursu naszej waluty przynajmniej do połowy tygodnia. Obligacje na razie pozostają stabilne.

Około godziny 9.10 euro wyceniano na 3,9050 zł wobec 3,9215 zł na zamknięciu w piątek. Dolar kosztował 3,34 zł w porównaniu do 3,3420 zł.

Odchylenie od parytetu wynosiło 14,8 proc. po mocnej stronie.

"Złoty umocnił się wobec euro. To może być jeszcze echo wydarzeń z końca poprzedniego tygodnia, kiedy to przez rynek przechodziły zlecenia umacniające naszą walutę. Poza tym spadł euro-dolar, a ostatnio wraz ze spadkiem euro-dolara spada też euro-złoty" - powiedział PAP Marek Wołos z TMS.

Około 9.10 na rynkach międzynarodowych za euro trzeba było zapłacić 1,1690 dolara wobec 1,1730 dolara w piątek późnym popołudniem.

"Rynek czeka na PKB i decyzję Rady Polityki Pieniężnej. Jeżeli dane o wzroście w III kwartale będą dobre, zgodne z oczekiwaniami lub powyżej, to złoty nadal będzie się umacniał. W oczekiwaniu na informacje GUS nasza waluta też powinna zyskiwać. Spodziewamy się, że nawet do 3,88 zł za euro" - dodał Wołos.

RPP zbiera się na swoim comiesięcznym spotkaniu w dniach 29-30 listopada. GUS poda dane o wzroście PKB w III kwartale we wtorek 29 listopada.

Dane o PKB mogą mieć też decydujący wpływ na rynek obligacji. Na razie rentowności papierów były takie, jak na piątkowym zamknięciu. Około 9.15 dochodowość dwuletnich obligacji wyniosła 4,72 proc., w przypadku pięciolatek było to 5,04 proc., zaś dziesięciolatek 5,19 proc.

"Większych ruchów można spodziewać się dopiero po danych o PKB. Na razie jest spokojnie i nie ma powodów, by było inaczej. Być może rentowności nieznacznie wzrosną, bo taka tendencja zarysowuje się na rynkach bazowych" - powiedział Andrzej Michałowski z PKO BP.

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz