Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty w nieco lepszej kondycji

0
Podziel się:

Czwartek na rynku walutowym stoi pod znakiem nieco bardziej wyraźnego umocnienia krajowej waluty. Głównych przyczyn należałoby się doszukiwać w czynnikach technicznych, bowiem dolar względem złotego przełamał dziś istotne wsparcie w strefie 3,1050 - 3,11.

Czwartek na rynku walutowym stoi pod znakiem nieco bardziej wyraźnego umocnienia krajowej waluty. Głównych przyczyn należałoby się doszukiwać w czynnikach technicznych, bowiem dolar względem złotego przełamał dziś istotne wsparcie w strefie 3,1050 - 3,11. *Krajowej walucie pomaga także uspokojenie na scenie politycznej. Umocnienia złotego nie należałoby jednak łączyć ze spekulacjami na temat powrotu do rządu Zyty Gilowskiej, bowiem nawet, gdyby faktycznie okazało się, że Zyta Gilowska powróciłaby na stanowisko Ministra Finansów, to jej propozycje i tak nie zyskają akceptacji ze strony Samoobrony, która cały czas grozi zerwaniem koalicji, jeśli w przyszłorocznym budżecie nie zostaną zwiększone wydatki socjalne. Złotemu nieznacznie pomaga dziś także osłabienie dolara na głównych parach.
*
USD/PLN

Za sprawą aktualnego umocnienia złotego doszło do przełamania zarówno 1,5-miesięcznej linii trendu wzrostowego, jak również linii szyi formacji RGR, jaka od początku września się tu utworzyła. Te czynniki sprzyjać teraz będą wywieraniu dalszej presji aprecjacji krajowej waluty. Oporem jest w tej chwili 3,13 oraz wyżej również 3,15. Jeśli chodzi o wsparcia, to takowego doszukiwałbym się przy 3,08 oraz niżej w rejonie 3,0550.

*EUR/PLN *Nieco wcześniej analogiczna sytuacja pojawiła się już na eurozłotym (czyli również przełamanie wzrostowej linii trendu + utworzenie RGR) i ostatnia fala aprecjacji złotego była właśnie rezultatem tych sygnałów. Dzisiejszy dzień również stoi tu pod znakiem wzrostu wartości krajowej waluty, ale nie udało się stronie podażowej doprowadzić jeszcze do przełamania najbliższego wsparcia, czyli 3,9250. Jego przełamanie winno się przełożyć na wyznaczenie kolejnej fali spadkowej.

*PLN BASKET *Dzisiejsze umocnienie złotego widoczne jest również na koszyku, gdzie kurs właśnie testuje poziom 3,5150. Jest to poziom o tyle istotny, że również można tu mówić o linii szyi formacji RGR. Jeśli stronie podażowej udałoby się doprowadzić do jego przełamania, winniśmy być świadkami wyznaczenia kolejnej fali wzrostu wartości krajowej waluty. Kolejne wsparcia zlokalizowane są przy cenie 3,4950 oraz 3,48. Jeśli chodzi o opory, to takowych należałoby się doszukiwać przy cenie 3,55.

*GBP/PLN *Sytuacja nadal nie rozstrzygnęła się na funcie względem złotego. Za sprawą dzisiejszej presji wzrostu wartości krajowej waluty doszło tu do ponownego odbicia kursu od poziomu górnego ograniczenia spadkowego kanału. Obecnie znajduje się ono przy cenie 5,89. Jeśli aktualną konsolidację (5,81 - 5,89), poprzedzoną dynamiczną falą wzrostową z drugiej połowy sierpnia, potraktujemy jako budowanie formacji flagi, to strona popytowa nadal wydaje się na tej parze faworytem i większe prawdopodobieństwo należałoby przypisywać wariantowi sforsowania okolic 5,89 - 5,91, co tym samym otwierałoby drogę w kierunku 6,00. Wydaje się jednak, że taki scenariusz może być realny dopiero po wyczerpaniu się podaży na pozostałych parach złotowych.

*CHF/PLN *Umocnienie złotego widoczne jest również na parze względem szwajcarskiej waluty. Tutaj nadal można mówić o utrzymywaniu się krótkoterminowej presji podażowej, po zeszłotygodniowym przełamaniu miesięcznej linii trendu wzrostowego. Najbliższego wsparcia doszukiwałbym się obecnie w rejonie 2,4650, czyli minimów z końcówki ubiegłego tygodnia. Jego przekroczenie otwierałoby drogę do spadku w stronę sierpniowych minimów, czyli okolic 2,44. Jeśli chodzi o opór, to takowego doszukiwałbym się obecnie w rejonie 2,4960.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)