Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty w rytm eurodolara

0
Podziel się:

Czwartek na krajowym rynku walutowym stoi pod znakiem umocnienia złotego.

Wynika to ze stale utrzymującej się presji spadku wartości dolara na głównych parach, któremu przypomnę zaszkodziły ostatnie dane na temat PPI oraz CPI, zdecydowanie zmniejszające prawdopodobieństwo kolejnych podwyżek stóp procentowych w USA. Można więc zakładać, że do momentu, gdy amerykańska waluta będzie przebywała pod wpływem podaży, tak długo na złotym nie pojawi się korekta. Z punktu widzenia danych makroekonomicznych, dzisiejszy dzień jest już zdecydowanie mniej istotny. O godzinie 14:30 poznaliśmy dane na temat ilości nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Oczekiwano, że będzie ich 315k, a faktycznie było 312k. Dane jednak niewiele zmieniły, ale trudno było oczekiwać, że będą w stanie poważniej wpłynąć na poziom cen. Na dzisiaj przed nami jeszcze publikacje indeksu wskaźników wyprzedzających (LEI) oraz indeksu Philadelphia FED. Dane poznamy odpowiednio o 16:00 i 18:00, a spodziewane odczyty to 0,1% oraz 8,0pkt. Z tej strony również nie należałoby się spodziewać poważniejszych impulsów, jeśli
chodzi o wpływ na wartość dolara.

USD/PLN
Aktualna fala umocnienia złotego, jaka pojawiła się wczoraj po południu, w zasadzie potwierdza jedynie to, co jest na tej parze widoczne od dłuższego czasu, czyli cały czas utrzymywanie się presji wzrostu wartości krajowej waluty. Obecnie kurs zmierza ponownie do testu okolic zeszłotygodniowych dołków w rejonie 2,9825/50, który to zakres jest obecnie najbliższym wsparciem. Jeśli natomiast chodzi o opory, to takowych doszukiwałbym się w strefie 3,0525 - 3,0625.

EUR/PLN
Nieźle radzi sobie złoty także względem europejskiej waluty, choć tutaj dynamika ruchu jest już mniejsza. Kluczowym w krótkim terminie wsparciem nadal pozostają zeszłotygodniowe minima, znajdujące się przy cenie 3,85. Przełamanie tego poziomu byłoby kolejnym potwierdzenie panującego aktualnie trendu spadkowego (aprecjacji złotego). Można więc zakładać, że póki nie uda się bykom przełamać nawet najbliższego oporu, czyli ceny 3,90, cały czas większym prawdopodobieństwem cechował się będzie wariant dalszego wzrostu wartości złotego.

PLN BASKET
Umocnienie złotego zarówno wobec euro, jak również dolara znajduje oczywiście swoje odzwierciedlenie także na koszyku, który traci na wartości. Obecnie jednak sytuacja nie ulega tu żadnym zmianom, czyli jak dotąd nie pojawiły się sygnały kupna, a więc trend aprecjacji krajowej waluty należy uznawać za nadal obowiązujący. Najbliższymi wsparciami są poziomy 3,42 oraz zakres 3,39 - 3,40. Jeśli chodzi o opory, to pierwszym poziomem, którego przekroczenie miałoby prawo nieco zaniepokoić posiadaczy krajowej waluty jest poziom 3,48. Do tego miejsca (najbliższy opór - choć nieco wcześniej podaż może być również widoczna przy 3,47) nadal posiadacze złotego pozostają w lepszej sytuacji w krótkim terminie.

GBP/PLN
Dzisiejszy dzień przyniósł już nieco bardziej wyraźne umocnienie złotego względem funta brytyjskiego. Jest to na tej parze o tyle istotne, że dzięki temu doszło aktualnie do testu bardzo ważnego w krótkim terminie wsparcia przy cenie 5,69. Jest to już trzecia próba na przestrzeni ostatnich około trzech tygodni. Jeśli zakończyłaby się sukcesem i wsparcie zostałoby wreszcie przełamane, należałoby się spodziewać przyspieszenia presji spadkowej, czyli wzrostu wartości złotego. Jeśli chodzi o opory, to takowe zlokalizowane są obecnie przy cenie ok. 5,76 oraz 5,79.

CHF/PLN
Bez większych zmian przedstawia się za to sytuacja na franku względem złotego, na którym dzisiejsze zmiany są bardzo niewielkie. Tutaj jednak sytuacja techniczna wciąż daje przewagę posiadaczom krajowej waluty (oscylacja blisko minimów całej fali spadkowej), co tym samym każe się spodziewać, że spadek kursu ma spore szanse zostać pogłębiony w ramach obowiązującego trendu. Najbliższego oporu doszukiwałbym się natomiast przy cenie ok. 2,4760, czyli przy dołkach z końca lipca. Póki nie uda się wyjść nad ten najbliższy poziom o charakterze podażowym, przewaga leży zdecydowanie po stronie sprzedających

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)