Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty wyraźnie silniejszy

0
Podziel się:

Dzisiejszy dzień charakteryzuje się umocnieniem złotego. Na dolarze jest ono najmniej widoczne, a to za sprawą aprecjacji amerykańskiej waluty na rynku międzynarodowym.

USD/PLN
Dzisiejszy dzień charakteryzuje się umocnieniem złotego. Na dolarze jest ono najmniej widoczne, a to za sprawą aprecjacji amerykańskiej waluty na rynku międzynarodowym. Ceny znalazły jak na razie wsparcie w okolicach 3.1750, czyli na 38,2% zniesieniu zeszłotygodniowej fali wzrostowej. Kluczowym w krótkim terminie wsparciem będzie 3.15, gdzie zlokalizowane jest ostatnie, 61,8% zniesienie. Jego przekroczenie sugerowałoby z kolei kontynuację umocnienia złotego w stronę 3.11, czyli zeszłotygodniowych minimów. Oporem pozostaje niezmiennie strefa 3.21 - 3.2225. Wyjście wyżej winno się przełożyć na wzrost w kierunku 1,5-miesięcznej linii trendu spadkowego, która aktualnie zlokalizowana jest w rejonie 3.27.

EUR/PLN
Umocnienie złotego widać za to nieco lepiej na eurozłotym. Udało się tu podaży zaatakować wsparcie w postaci zeszłotygodniowych minimów (analogiczne do 3.11 na dolarze). Tutaj dołek znajduje się przy 3.8950 i jeśli udałoby się podaży trwale go sforsować, to liczyć należałoby się z kontynuacją umocnienia w stronę 3.85, gdzie znajduje się 161,8% wysokości zeszłotygodniowej fali korekcyjnej. Warto również zwrócić uwagę na poziom 3.8690, gdzie wyznaczony został marcowy dołek, skąd poprzedni trend wzrostowy został zapoczątkowany. Oporem pozostaje poziom 3.9635 i jego przekroczenie przełożyć się powinno na aprecjację euro do poziomu 4.00. Póki co, posiadacze złotego w dalszym ciągu mają przewagę.

PLN BASKET
Presję aprecjacyjną złotego widać również na koszyku. Ceny dotarły do poziomu 3.53, gdzie znajduje się ostatnie, 61,8% zniesienie zeszłotygodniowego wzrostu. Jego przekroczenie winno się w krótkim terminie przełożyć na umocnienie krajowej waluty do poziomu zeszłotygodniowego dołka, czyli 3.5035. Jeśli zostałby on przebity, wówczas liczyć należałoby się z kontynuacją spadku w stronę 3.46, czyli 161,8% wysokości ostatniej korekty. Oporem pozostaje poziom wierzchołków z ostatnich dni w okolicach 3.58. Wyjście wyżej winno doprowadzić do testu 3.62.

GBP/PLN
Dzisiejsze, dość dynamiczne umocnienie złotego względem funta brytyjskiego doprowadziło do przetestowania okolic ostatnich minimów przy 5.75, gdzie aktualnie zlokalizowany jest również poziom dolnego ograniczenia 4,5-miesięcznego kanału spadkowego. Jeśli udałoby się podaży sprowadzić ceny pod wsparcie, liczyć należałoby się wówczas z przyspieszeniem tempa aprecjacji złotego w stronę marcowych minimów, czyli 5.5910. Jeśli jednak poziom 5.75 zdołałby się obecnie wybronić, to najbliższego oporu doszukiwać należałoby się przy cenie 5.84 - 5.86. Póki co, przewaga posiadaczy krajowej waluty jest bezdyskusyjna, natomiast oo zmianie tego nastawienia będzie można mówić dopiero po wybiciu ze wspomnianego kanału górą, czyli ponad 5.92 obecnie.

CHF/PLN
Nowe minima zostały ustalone na parze franka względem złotego. Przekroczony został bowiem poziom ok. 2.52. Obecnie można się zatem spodziewać skierowania cen w stronę 2.4950, czyli 161,8% wysokości ostatniej fali korekcyjnej. Warto jednak zwrócić uwagę, że nieco wcześniej popyt ma prawo pojawić się przy 2.5050, czyli przy poziomie dolnego ograniczenia analogicznego do rynku funta kanału spadkowego. Aktualna sytuacja techniczna na tej parze pozostaje zatem bez zmian, czyli posiadacze złotego w dalszym ciągu mają przewagę, a o jej utracie zadecyduje wybicie z kanału, czyli wzrost ponad poziom 2.60. W najbliższym czasie nie zanosi się jednak na taki scenariusz.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)