Notowania

waluty
14.08.2019 07:52

Kursy walut. Chiny i Trump podtrzymują nerwowość

Poranny handel na rynku walutowym przynosi spadki eurodolara oraz podtrzymanie nerwowości po słabszych danych gospodarczych z Chin oraz nieufności wobec nowych zapowiedzi Donalda Trumpa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Co się dzieje na rynku walutowym? (Fot: mkos83)

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3329 zł za euro, 3,8789 zł wobec dolara amerykańskiego, 3,9707 zł względem franka szwajcarskiego oraz 4,6752 zł w relacji do funta szterlinga.

Wydarzeniem ostatnich godzin na rynkach finansowych są zapowiedzi D. Trump'a, który może opóźnić wprowadzenie części ceł i taryf na produkty z Chin. Trudno jednak powiedzieć aby poprawiło to rynkowe oczekiwania i przybliżyło nas do zażegnania konfliktu handlowego.

Sam Trump tłumaczy, że ruch ten ma związek z oczekiwania wobec handlu świątecznego. Doniesienia te pozwoliły jednak wygenerować lekki ruch korekcyjny na bezpiecznych przystaniach i wyhamować spadki m.in. na walutach EM.

Turcja. Czy kryzys liry zagraża turystyce?

W dalszym ciągu układ rynkowy wspiera scenariusz mocniejszego odbicia PLN. Problemem jest jednak fakt, iż pozostajemy w układach risk-off wspieranych przez wojnę handlową USA-Chiny, kryzys w Argentynie, napięcia w HK, Brexit czy wreszcie sytuację wokół Iranu.

Dodatkowo nad ranem nastroje psują słabsze dane makro z Chin (m.in. produkcja przemysłowa), co sugeruje iż trwający konflikt handlowy istotnie rzutuje na gospodarkę Państwa Środka. Lokalnie brak jest impulsów krajowych wpływających istotnie na handel. Warto jednak wspomnieć o rynku długu gdzie oprocentowanie papierów 10-letnich na rynku wtórnym (1,847 proc.) spadło do najniższego punktu w historii.

W trakcie dzisiejszego handlu poznamy dane dot. szybkiego szacunku PKB za II kw. Rynek spodziewa się wskazania na poziomie 4,5 proc. r/r. Ponadto GUS opublikuje dane dot. inflacji CPI za lipiec oraz obrotów towarowych w handlu zagranicznym za styczeń-czerwiec.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN cofnął się z okolic 4,35 PLN do aktualnych 4,3290 PLN. Analogicznej skali ruch obserwowaliśmy na parze CHF/PLN, co sugeruje iż w przypadku podtrzymania korekty wzrostowej na globalnych rynkach również możemy zakładać istotniejsze odbicie PLN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: waluty, kursy, Donald Trump, pkb, wiadomości, wiadomości, wiadomości, pieniądze, pieniądze, pieniądze, pieniądze, forex
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz