Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Konrad Ryczko
|
aktualizacja

Kursy walut. Dla notowań złotego ważne dane o PKB i inflacji

15
Podziel się

Poranek przynosi kontynuację konsolidacji na parze eurodolara, co powoduje wygaszenie wcześniejszych impulsów w kierunku osłabienia polskiej waluty. Kurs euro wynosi 4,55 zł, dolar jest po 4,21 zł, a frank szwajcarski kosztuje 4,34 zł.

Kursy walut. Co ze złotym?
Kursy walut. Co ze złotym? (NurPhoto via Getty Images)
bDZuPUgR

Ostatnie 24h obrotu na rynkach było niezwykle ciekawe. Większość globalnych indeksów zmierzała na południe podbijając scenariusz sprzedających, zakładających kolejną falę spadków pod drugą falę zachorowań oraz niemrawość odbicia gospodarczego.

Również na złotym widoczne były przepływy sugerujące próbę rozegrania słabszego złotego m.in. wobec euro. Klasycznie jednak karty rozdają tu Amerykanie. Sama reakcja na prawie 3 mln nowych bezrobotnych (wnioski 2,981mln) była negatywna, jednak jeszcze przed końcem sesji w Europie amerykańskie indeksy wyszły nad kreskę, wyraźnie wspierając nastroje również na rynku CEE.

bDZuPUgT

Ponownie jednak wydaje się, iż rynek szuka po prostu pretekstów do zmienności, bo trudno mówić o pojawieniu się kluczowych informacji dot. banków centralnych czy odbicia gospodarczego.

Zobacz także: Balcerowicz o polityce gospodarczej PiS. "Niezwykłe szkodnictwo"

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy wstępne dane (szybki szacunek) w zakresie PKB za pierwszy kwartał. Rynek spodziewa się odczytu na poziomie 1,3 proc. Należy pamiętać, iż realny, bezpośredni wpływ COVID19 widoczny był dopiero od około połowy marca.

bDZuPUgZ

Ponadto GUS opublikuje dane dotyczące finalnego wskazania CPI. Inflacja w kwietniu wyniosła najprawdopodobniej 3,4 proc. Globalnie warto bliżej przyjrzeć się m.in. sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej dla USA za kwiecień.

Z rynkowego punktu widzenia wczorajsze próby podbicia na kursach euro i dolara zostały zanegowane. W dalszym ciągu jednak wydaje się, że domyślny scenariusz zakłada słabszego złotego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDZuPUha

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDZuPUhu
forex
waluty
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(15)
Bobik
12 miesięcy temu
STOP HEJT! Prawda was wyzwoli , kursy się pozmieniały to pewnie znajdziecie inny temat do hejtowania złotówki i rządu.
brawopis
12 miesięcy temu
potrzebowaliście 6 lat żeby rozwalić ten kraj i brawo, udało się. nie ma już Polski o którą walczyli nasi dziadkowie i ojcowie
JANUSZ
12 miesięcy temu
A JAK INACZEJ MOŻE BYĆ - Jak Kaczyński rozkazał dodrukowywanie Złotówek Miliardami - Jedynie aby utrzymać Pis przy władzy - Duda przegrywa wybory - Koniec Kaczyńskiego
bDZuPUhv
JANUSZ
12 miesięcy temu
A JAK INACZEJ MOŻE BYĆ - Jak Kaczyński rozkazał dodrukowywanie Złotówek Miliardami - Jedynie aby utrzymać Pis przy władzy - Duda przegrywa wybory - Koniec Kaczyńskiego
CZARNOWIDZ
12 miesięcy temu
NIE WIRUS - Kaczyński OPĘTANY OBSESJĄ WŁADZY -Tak długo jak ten SZALENIEC będzie przy władzy + Gowin - Nic się nie będzie zmieniać na lepsze - Prezydent, primer i tak niżej jedynie wykonują polecenia - Te zapędy Kaczyńskiego mogą doprowadzić do katastrofy gospodarczej, bezrobocia na niespotykaną skalę - Te Dane w Polsce decyzjami Kaczyńskiego są ukrywane na wszystkie możliwe sposoby - Jest co najmniej 5 - 8 RAZY więcej zachorowań i ofiar w całej Polsce a nie tylko na Śląsku - Wymknie się to spod kontroli, trudnej do opanowania - To co Polacy dokonali dla Polski przez te ostatnie 20 -25 lat - Następne pokolenie tego nie naprawi