Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pieniądze
10.09.2020 07:49

Kursy walut. Eurodolar wyżej przed posiedzeniem EBC

W centrum uwagi inwestorów jest czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Póki co polska waluta jest stabilna. Rośnie za to kurs euro w relacji do dolara.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Kursy walut. Co z euro? (Fot: Rafał Parczewski)

Czwartkowy, poranny handel na rynku walut przynosi mocniejszego eurodolara oraz brak większych zmian na wycenie złotego. Euro jest po 4,4446 zł, a dolar kosztuje 3,7692 zł. Kurs franka wynosi 4,1242, a funta 4,8855 zł.

Ostatnie godziny handlu na rynku walutowym przyniosły podbicie kwotowań głównej pary walutowej w ślad za odbiciem na amerykańskiej giełdzie. Dodatkowo rynek obiegły "przecieki"dot. dzisiejszego posiedzenia EBC, gdzie decydenci mieliby pozytywnie zapatrywać się na perspektywy odbicia gospodarczego w strefie euro.

Rynek obawiał się, iż mocniejsze euro może wywołać werbalne interwencje ze strony EBC. Sam złoty pozostaje stabilny blisko 3,76 zł za dolara. Podobnie jak pozostałe waluty rynków wschodzących inwestorzy czekają tu na dalsze losy eurodolara.

Marki Lotos i PGNiG zostaną. Przejęcie planowane na 2021 rok

Z zastrzeżeniem, że słabszy dolar w nikłym stopniu przekłada się na dalsze wzrosty złotego, co sugeruje raczej próbę korekty spadkowej na złotym przy zniżce eurodolara.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych danych gospodarczych z rynku krajowego. Globalny kalendarz makro zawiera dziś przede wszystkim zakończenie posiedzenia EBC. Oczekiwane jest pozostawienie stóp bez zmian (pochodne wskazują jednak na możliwe lekkie cięcie w przyszlości). Konferencja EBC zaplanowana jest na 14:30.

Z rynkowego punktu widzenia kurs dolara wyhamował pod 3,8 zł. Euro "odbiło" się od oporu na 4,4563 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pieniądze, wiadomości, komentarze, forex, kursy walut, euro, dolar
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2020

TomekEurodolar...

Rozwiń komentarze (1)