Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Kursy walut. Po silnym rajdzie złoty oddał część zysków

10
Podziel się:

Po silnym rajdzie wywołanym publikacją inflacji za sierpień, która rozbudziła oczekiwania na podwyżki stóp procentowych w Polsce, złoty oddał w czwartek część zysków.

Kursy walut. Po silnym rajdzie złoty oddał część zysków
Kursy walut. Po silnym rajdzie złoty oddał część zysków. (Adobe Stock)
bEJNbscB

Czwartek przyniósł lekkie osłabienie złotego, gdzie kurs po krótkotrwałym spadku poniżej 4,50 wrócił w trakcie sesji w pobliże poziomu 4,51 za euro. Niewielkim zmianom uległy notowania złotego wobec dolara, które oscylowały przy 3,80 co było wspierane przez wzrost kursu eurodolara do 1,1870.

Po silnym rajdzie wywołanym publikacją inflacji za sierpień (która rozbudziła oczekiwania na podwyżki stóp procentowych), złoty oddał w czwartek część zysków.

bEJNbscD

Izba Cywilna Sądu Najwyższego w pełnym składzie nie wydała uchwały w sprawie tzw. "kredytów frankowych" i pomimo zasięgnięcia opinii instytucji krajowych (m.in. NBP i KNF). Zdecydowała się na skierowane trzech pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Zobacz także: Polska będzie drugą Grecją? Balcerowicz wskazuje sygnały ostrzegawcze

Rzecznik SN powiedział, że ciężar podejmowania decyzji spoczywa na sądach powszechnych. Brak wydania uchwały przez SN nie miał istotnego wpływu na notowania złotego, gdzie w ostatnim czasie zmalały obawy o wpływ ewentualnej konwersji kredytów walutowych.

bEJNbscJ

Złoty nieco tracił na wartości, gdyż do dalszego umocnienia wśród czynników lokalnych byłoby potrzebne wsparcie ze strony członków RPP, którzy daliby sygnał, że przybliża się termin normalizacji polityki pieniężnej.

Wśród czynników zagranicznych dla notowań złotego istotne (jak i dla innych walut rynków wschodzących) jest dalsze kształtowanie się kursu amerykańskiego dolara.

Opublikowane dane o liczbie nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych pomimo spadku do 340 tys. z 354 tys. tydzień wcześniej (konsensus: 345 tys.) nie wsparły dolara, gdyż rynek koncentruje się na tym co pokażą piątkowe dane o zatrudnieniu w USA.

bEJNbscK

Szacunek agencji ADP okazał się rozczarowujący i wskazuje na zauważalnie niższy wzrost zatrudnienia w sierpniu niż miało to miejsce w lipcu. Dane są istotne w ocenie momentu, w którym Fed zdecyduje się na ograniczenie tempa skupu aktywów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJNbsde
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
sondor
2 miesiące temu
Poczekajcie na oficjalny komunikat o wstrzymaniu funduszy europejskich dla Polski, a zobaczycie ile faktycznie kosztuje jedno Euro lub Dolar - zapewniam zdziwieniu nie będzie końca, podobnie jak teraz gdy wejdziemy na bazar lub do sklepu spożywczego!!!
dojna zmiana
2 miesiące temu
pis to podwyżki i podatki. Dbanie to o siebie , rodziny, znajomych .nowy ład.
Michał
2 miesiące temu
Sądy polskie wkomponowały się w narrację rządu i NBP... takie mamy niezawisłe sądy... finansjera oszukuje Polaków jak chce i na czym chce a rządzący na to pozwalają, wręcz z nią współdziałają
bEJNbsdf
ciotka z Ropc...
2 miesiące temu
Prezes Kaczyński chce dobra dla narodu ale mu te KOMUCHY nie dajo. On nam daje bo sie nam należy.
BiczBozy
2 miesiące temu
Kisicie kasiore rodacy za duzo jej macie Pinokio to wie i stad inflacja, chce was oskubać dla dobra ojczyzny.Oni sobie zrobili podwyżkę a tak 6 czy 7 tyś i nie pękają,przecież nie po to są w sejmie by klepać biedę.Ale już zacierają ręce bo sondaże daje im szansę na dalsze dojenie wiadomo.