Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kursy walut. Sygnały od amerykańskiego banku centralnego mogą osłabić złotego

7
Podziel się

Najważniejszym wydarzeniem na rynkach w tym tygodniu będzie zaplanowane na środę posiedzenie amerykańskiego banku centralnego, które może lekko osłabić złotego – oceniają ekonomiści Credit Agricole.

Kursy walut. Sygnały płynące od amerykańskiego banku centralnego mogą osłabić złotego.
Kursy walut. Sygnały płynące od amerykańskiego banku centralnego mogą osłabić złotego.
bEpZgZKJ

Posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej odbędzie się w środę. Inwestorzy są ciekawi, jakie jest spojrzenie banku centralnego na perspektywy gospodarcze, zwłaszcza po tym, jak w piątek amerykański Departament Pracy przedstawił znacznie lepsze od oczekiwań dane o stopie bezrobocia.

W tym tygodniu kurs złotego pozostanie pod wpływem nastrojów na rynkach globalnych związanych z pandemią koronawirusa. Jednak dodatkowo szczególnie istotne dla złotego będzie zaplanowane na środę posiedzenie amerykańskiego banku centralnego. - Uważamy, że będzie ono sprzyjało lekkiemu osłabieniu kursu polskiej waluty – oceniają ekonomiści Credit Agricole. Prognozują także, że stopy procentowe w USA zostaną utrzymane na obecnym poziomie 0-0,25 proc.

W poniedziałek po południu kurs euro wynosi 4,43 zł, a kurs dolara amerykańskiego 3,93 zł.

bEpZgZKL
Zobacz także: Kopalnie przez trzy tygodnie zamknięte. Odbije się to na finansach samorządów

Na początku ubiegłego tygodnia złoty umocnił się wobec euro. Sprzyjały temu poprawiające się nastroje na globalnych rynkach wraz ze stopniowe odmrażanie aktywności w najważniejszych gospodarkach.

bEpZgZKR

W środę doszło do korekty i w dalszej części tygodnia złoty osłabiał się wobec euro. Decyzja Europejskiego Banku Centralnego o dalszym złagodzeniu polityki pieniężnej była pozytywna dla polskiej waluty, ale nie doprowadziła do odwrócenia trendu. Mimo to, w ciągu całego ubiegłego tygodnia złoty umocnił się wobec euro o 0,2 proc.

W zeszłym tygodniu doszło również do wyraźnego osłabienia dolara względem euro. Wzrost kursu eurodolara utrzymał się mimo wyraźnie większej od oczekiwań skali łagodzenia polityki pieniężnej przez Europejski Bank Centralny. W konsekwencji kurs dolara spadł w ubiegłym tygodniu lekko poniżej poziomu 3,90 zł osiągając najniższą wartość od połowy marca tego roku. Wyraźnie lepsze od oczekiwań dane na temat zatrudnienia poza rolnictwem w USA doprowadziły do umocnienia amerykańskiej waluty, jednak nie zdołała ona odrobić strat z początku tygodnia.

bEpZgZKS

- Uważamy, że kurs euro względem dolara jest przewartościowany, stąd dostrzegamy istotne prawdopodobieństwo wystąpienia jego korekty w najbliższych tygodniach – oceniają ekonomiści Credit Agricole.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEpZgZLm
komentarze walutowe
forex
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Bolo
rok temu
Złoty ma się dobrze , krzyk podnosi jak zwykle opozycja ze swoimi sprzedajnymi mediami
winatuskawina
rok temu
To jest wina Tuska!
mm
rok temu
i co z tego jak jest drozej jak w kraju gdzie jest euro a zobaczysz ceny na jesien
bEpZgZLn
pl
rok temu
euro do dolara przewartosiowane zerknijcie na wieloletni trend wykres z ostatnich 10 lat jest dokładnie odwrotnie
ip123
rok temu
Czyżby nasz ZŁOTY POLSKI był i jest zależny od decyzji Amerykanów - kumpli nie "prawdziwych Polaków". A nie lepiej być w bezpiecznej STREFIE EURO? No tak - nie da się grzebać Prezesowi z Aniołkami w skarbcu NBP I POLAKÓW. Słowacy, Litwini, Łotysze,Estończycy wygrali.