Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
08.06.2020 17:40

Kursy walut. Sygnały od amerykańskiego banku centralnego mogą osłabić złotego

Najważniejszym wydarzeniem na rynkach w tym tygodniu będzie zaplanowane na środę posiedzenie amerykańskiego banku centralnego, które może lekko osłabić złotego – oceniają ekonomiści Credit Agricole.

Podziel się
Dodaj komentarz
Kursy walut. Sygnały płynące od amerykańskiego banku centralnego mogą osłabić złotego.

Posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej odbędzie się w środę. Inwestorzy są ciekawi, jakie jest spojrzenie banku centralnego na perspektywy gospodarcze, zwłaszcza po tym, jak w piątek amerykański Departament Pracy przedstawił znacznie lepsze od oczekiwań dane o stopie bezrobocia.

W tym tygodniu kurs złotego pozostanie pod wpływem nastrojów na rynkach globalnych związanych z pandemią koronawirusa. Jednak dodatkowo szczególnie istotne dla złotego będzie zaplanowane na środę posiedzenie amerykańskiego banku centralnego. - Uważamy, że będzie ono sprzyjało lekkiemu osłabieniu kursu polskiej waluty – oceniają ekonomiści Credit Agricole. Prognozują także, że stopy procentowe w USA zostaną utrzymane na obecnym poziomie 0-0,25 proc.

W poniedziałek po południu kurs euro wynosi 4,43 zł, a kurs dolara amerykańskiego 3,93 zł.

Kopalnie przez trzy tygodnie zamknięte. Odbije się to na finansach samorządów

Na początku ubiegłego tygodnia złoty umocnił się wobec euro. Sprzyjały temu poprawiające się nastroje na globalnych rynkach wraz ze stopniowe odmrażanie aktywności w najważniejszych gospodarkach.

W środę doszło do korekty i w dalszej części tygodnia złoty osłabiał się wobec euro. Decyzja Europejskiego Banku Centralnego o dalszym złagodzeniu polityki pieniężnej była pozytywna dla polskiej waluty, ale nie doprowadziła do odwrócenia trendu. Mimo to, w ciągu całego ubiegłego tygodnia złoty umocnił się wobec euro o 0,2 proc.

W zeszłym tygodniu doszło również do wyraźnego osłabienia dolara względem euro. Wzrost kursu eurodolara utrzymał się mimo wyraźnie większej od oczekiwań skali łagodzenia polityki pieniężnej przez Europejski Bank Centralny. W konsekwencji kurs dolara spadł w ubiegłym tygodniu lekko poniżej poziomu 3,90 zł osiągając najniższą wartość od połowy marca tego roku. Wyraźnie lepsze od oczekiwań dane na temat zatrudnienia poza rolnictwem w USA doprowadziły do umocnienia amerykańskiej waluty, jednak nie zdołała ona odrobić strat z początku tygodnia.

- Uważamy, że kurs euro względem dolara jest przewartościowany, stąd dostrzegamy istotne prawdopodobieństwo wystąpienia jego korekty w najbliższych tygodniach – oceniają ekonomiści Credit Agricole.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: komentarze walutowe, forex, kursy walut, kurs złotego, euro, dolar, złoty
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-06-2020

JarekDobrze że rządzi nami PiS a nie peło i mamy złotego a nie euro

08-06-2020

xyzOd tygodnia piszecie te brednie a złoty umacnia się.

09-06-2020

winatuskawinaTo jest wina Tuska!

Rozwiń komentarze (7)