Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Konrad Ryczko
|
aktualizacja

Kursy walut. Złoty najmocniejszy względem euro od połowy marca

58
Podziel się

Poranek przynosi podtrzymanie wzrostowego kursu na eurodolarze oraz dalsze umocnienie polskiej waluty. Euro spadło poniżej 4,50 zł. Dolar jest po 4,11 zł, a frank szwajcarski jest wyceniany na 4,24 zł.

Kursy walut. Co ze złotym?
Kursy walut. Co ze złotym? (NurPhoto via Getty Images)
bErSxbUB

Początek nowego tygodnia przyniósł powiew optymizmu na rynkach, związany z ponownym otwieraniem globalnych gospodarek. W Europie trwa luzowanie obostrzeń (także w Niemczech oraz UK), co sprzyja grze pod odbicie wskaźników makro.

Z drugiej strony jednak relatywnie mało miejsca poświęcane jest trwającemu konfliktowi na linii USA-Chiny, domyślnie dotyczące nowych reguł bezpieczeństwa w HK. Jest to oczywiście jedynie pretekst, niemniej szereg sugestii i propozycji z obydwu stron każe nieco inaczej patrzeć na ostatnie opinie z chińskiego MSZ, który określił tą sytuację mianem "nowej, zimnej wojny".

bErSxbUD

Niemniej wydaje się, iż globalny optymizm związany z odmrażaniem zdaje się przeważać. Lepsze nastroje na rynkach wspierają złotego, który jest najmocniejszy wobec euro od 18 marca br. Wybicie dołem widoczne jest na większości par. Co ciekawe brak jest tej skali impulsów na pozostałych składowych koszyka CEE.

Zobacz także: John Deere / WP Męski Atest

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. stopy bezrobocia za kwiecień (oczek. 5,7 proc.). Ponadto GUS poda informacje w ramach monitoringu rynku pracy - za pierwszy kwartał.

bErSxbUJ

Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się decyzji dot. stóp procentowych na Węgrzech oraz wskazaniom z amerykańskiego rynku pracy (sprzedaż nowych domów).

Z rynkowego punktu widzenia na większości par związanych ze złotym obserwujemy wybicie dołem z ostatnich konsolidacji, co wspiera dynamikę umocnienia złotego. W ujęciu makro trudno wskazać wyraźne powody dla takiego ruchu, niemniej EUR/PLN testuje już 4,49 wobec 4,57 notowanych w ubiegłym tygodniu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErSxbUK

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErSxbVe
forex
komentarze walutowe
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(58)
Dobre
rok temu
Taki mocny, że strach. Sprzedałem 60k DKK i byłem mile zaskoczony. Ostatnio sprzedawałem w grudniu, nie było takiej "przebitki". Złoty nic nie jest wart. W Kopenhadze w kantorze na dworcu głównym o wymianie 100PLN nie chcą rozmawiać. Wymienią od 1000PLN po cenie jak na lotnisku w Warszawie.
ulik
rok temu
Polska to drugi Kuwejt albo Szwajcaria
jajco jajcuś
rok temu
STRASZNIE silny złoty
bErSxbVf
ciekawa
rok temu
Co to takiego HK ? Czy to jak AK ?
abc
rok temu
co to za kosmos? kwoty nieaktualne co najmniej od doby
...
Następna strona