Notowania

wiadomości
06.02.2019 21:31

Mennica Polska chce bić złote monety dla Tajlandii. Stanęła do przetargu

Mennica Polska złożyła oferty w dwóch konkursach ofert zorganizowanych przez Ministerstwo Finansów Królestwa Tajlandii. Chce produkować złote monety i medale z platyny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Konkurs zorganizowało Ministerstwo Finansów Królestwa Tajlandii

Pierwszy konkurs dotyczy produkcji i dostawy 200 sztuk medali platynowych. Mennica Polska zaoferowała realizację całości przetargu, bez wartości kruszcu, za ponad 310 tys. dol. Drugi konkurs dotyczy produkcji i dostawy 25 tys. sztuk złotych monet. Oferta Mennicy Polskiej opiewa na kwotę 810 tys. dol., również bez wartości kruszcu.

Wybór najkorzystniejszej oferty w każdym z postępowań zostanie ogłoszony po dokonaniu przez Ministerstwo Finansów Królestwa Tajlandii oceny formalnej i merytorycznej wszystkich złożonych ofert w konkursach - podała Mennica Polska.

Jednym z istotnych warunków ewentualnego kontraklu jest ustanowienie przez wykonawcę gwarancji bankowej należytego wykonania zadania w wysokości 5 proc. całkowitej wartości zamówienia.

Błędna moneta. Sprzedana za 204 tys. dolarów:

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, mennica polska, tajlandia, pieniądze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-02-2019

BacaA może na księżycu też będa chcieli płacic złotówkami Morawieckiego=aż głowa zaczyna mnie bolec jaa propagandowo mocna mamy złotówke wszędzie … Czytaj całość

07-02-2019

Johny MnemonicPolska będzie produkować bahty - waluta Tajlandii.

06-02-2019

i9poto ciekawe......aż się wierzyć nie chce !

Rozwiń komentarze (5)