Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Prezes ZUS: nadal można korzystać z bonów turystycznych

18
Podziel się:

Bon turystyczny jest ważny do końca marca przyszłego roku - przypomina prezes ZUS Gertruda Uścińska. Do tej pory na bony wydano 1,3 mld złotych.

Prezes ZUS: nadal można korzystać z bonów turystycznych
Wciąż można korzystać z bonu turystycznego. (WP)

- Przed okresem urlopowym i wakacjami widzimy rosnące zainteresowaniem bonem. Na jego realizację jest bardzo dużo czasu. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Co istotne, nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze - mówi Uścińska.

Do tej pory wystawiono ponad 1,5 mln bonów o łącznej wartości ponad 1,3 mld zł. Przy pomocy bonów wykonano ok. 470 tys. płatności na łączną kwotę ponad 340 mln zł. Do tej pory zgłosiło się ponad 21,4 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

Jak podaje ZUS, zainteresowaniem bon turystyczny cieszy się w województwach: małopolskim, gdzie wydano około 86 tys. bonów, pomorskim – ok. 84 tys. oraz zachodniopomorskim – 73 tys.

Jak wynika z informacji money.pl, rząd nie planuje wydłużać działania programu.

- Na ten moment nie ma decyzji, by termin funkcjonowania bonu turystycznego wydłużyć ponad marzec 2022 roku. Jeżeli po wakacjach, czyli we wrześniu i październiku, okaże się, że wciąż spora grupa środków nie została wydana, to rozpoczniemy konsultacje i analizy, czy terminy nie powinny być zmieniane. Na dziś takiej decyzji jednak nie ma - powoiedział money.pl Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
turystyka
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Mama
2 lata temu
Niestety nie mówi, że cały czas jest bałagan z co do przyznania Polskiego Bonu. Powinnam mieć przyznany Bon na dwoje dzieci, otrzymałam na jedno i niedługo minie rok od kiedy złożyłam pierwszy wniosek dotyczący przyznania go dziecku. Przez zaniedbanie nie został on właściwe rozpatrzony, gdyż mam Bon już przyznany na jedno dziecko. Po konsultacji z Zusem złożyłam już kolejne dwa wnioski pisemny i elektorniczny bez odpowiedzi - zbliża się termin urlopu, więc zapewne nie będziemy mieli nawet możliwości jego wykorzystania, bo urlop ma jeden. Wiem ze do tej pory wiele osób nie ma przyznanego Bonu przez błędy i zaniedbania.
Mama
2 lata temu
Mam dwójkę dzieci 3 i 5 lat. Bonu nie wykorzystałam i nie wykorzystam. Dziękuję.
pasożyt+
2 lata temu
Osoby w wieku 30+ lat, bez dzieci, nie będące emerytami, czy rencistami, nie pobierające żadnych zasiłków, czy pomocy socjalnej są w tym kraju traktowane jak obywatele drugiej kategorii.
ava
2 lata temu
Kasa jest bezmyślnie rozdawana. Ludziom biorącym 6 tys. zł rocznie na dziecko (z 500+) od 5 lat trzeba jeszcze dawac po 300 zł na zeszyty i długopisy dla dzieci. Młodzi często uczyć się nie chcą. Nie chodzą do szkoły. Na zdalnych śpią albo tylko się podłączają i zajmują się czym innym. Znajoma pracuje w zawodówce i technikum. Blisko połowa nieobecności jest niemal normą. Nawet na zdalne lekcje nie chce im się włączyć komputera. Jak się podłączą to mówią że nie mają mikrofonu żeby odpowiadać na pytania. Dostają tylko 6000 rocznie i nie mają 20-30 zł na słuchawki z mikrofonem Dajcie im jeszcze z 10 tysięcy w ramach programu mokrofon+. Na koniec roku poprawianie jedynkowiczów marzących o ocenie 2, żeby mogli zdać. 500+ powinno byc płacone małym dzieciom do wieku szkolnego, a potem tym które mają wysoką frekwencję w szkole, np. 90% i średnią ocen co najmniej 3,0. Takie podejście mobilizowałoby dzieciaki i czegoś uczyło . Byłaby motywacja da rodziców by dzieci dopilnować i dawałoby też oszczędności dla budżetu.. Powinno się stawiać na edukację (praktyczne umiejętności), odpowiedzialność i samodzielność (przedsiębiorczość) młodych ludzi. Jak zmotywować dziecko (ucznia/studenta) do nauki umiejętności za które inni chcą dobrze płacić? – przeczytajcie sobie poradnik dla rodziców i uczniów pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać. O takim podejściu do 500+ tam piszą. Warto prezczytać.
Ned
2 lata temu
A to te bony, które miały być na odpoczynek dla pracujących, a jak zwykle trafiły tylko do bachorów?