Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|

NBP wprowadził do obiegu monety kolekcjonerskie z wizerunkiem Wincentego Witosa

6
Podziel się

Kolekcjonerzy monet mogą szykować się na powiększenie kolekcji. Narodowy Bank Polski (NBP) wprowadził do obiegu dwie monety kolekcjonerskie: złotą o nominale 100 złotych i srebrną o nominale 10 złotych z wizerunkiem Wincentego Witosa.

NBP wprowadził do obiegu monety kolekcjonerskie z wizerunkiem Wincentego Witosa
Monety kolekcjonerskie z wizerunkiem Wincentego Witosa. (Materiały prasowe, Narodowy Bank Polski)
bEhkcANx

Wprowadzone monety kolekcjonerskie należą do serii "Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości". Na rewersie monet złotej i srebrnej znajduje się portret Wincentego Witosa.

Z komunikatu banku centralnego wynika, że złota moneta o nominale 100 złotych wyemitowana została w nakładzie do 1 tys. 200 sztuk i można ją nabyć w cenie 2 tys. 200 złotych brutto. Nakład srebrnej monety o nominale 10 złotych wynosi do 11 tys. sztuk, a cena to 160 złotych brutto.

Chętni mogą nabyć monety w oddziałach okręgowych NBP. Jeżeli zaś wolimy pozostać w domu, to istnieje możliwość nabycia ich w e-sklepie Kolekcjoner.

bEhkcANz
Zobacz także: Zobacz: Będzie drugi lockdown? "Czeka nas bliźniacza epidemia"

Pierwsza moneta kolekcjonerska ze wspomnianej serii bank centralny wprowadził w 2015 roku. Wtedy to na pamiątkowych pieniądzach znalazł się wizerunek Józefa Piłsudskiego.

bEhkcANF

Jak w informacji prasowej przypomina NBP, Wincenty Witos (1874-1945) był politykiem, publicystą, trzykrotnym premierem II RP, przywódcą Polskiego Stronnictwa Ludowego "Piast" i Stronnictwa Ludowego, członkiem Ligi Narodowej. Witos - jak zaznaczono - to również jeden z ojców niepodległości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhkcAOa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Drobne miedzi...
7 miesięcy temu
Mennica Warszawska, ma jedynie nazwę ,, Polska ,,
Paweł
7 miesięcy temu
Jakaś kpina z tym nabywaniem w sklepie kolekcjoner. Sprzedaż od 8:00. po 5 minutach brak monety srebrnej a złotej w ogóle nie było w sprzedaży tylko od razu był jej brak. A kółko kręci się i kręci się. Porażka
Jan
7 miesięcy temu
cena srebrnej monety 160 zł a jej wartość to wartość materiału z którego jest wykonana - max 50 zł. nie warto w to inwestować bo to jedna wielka ściema !!!
bEhkcAOb
..... .
7 miesięcy temu
KOLEKCJONERZY TO LUDZIE SZCZĘŚLIWI... - 160 PLN - Za tą lustrzankę ?!? Już dawno bardzo licznego grona kolekcjonerów na nie po prostu nie stać! 14,14 grama nawet nie czystego srebra + do tego raczej niepotrzebne ozdobne pudełko to około cenowo 3 razy za dużo. Zresztą kto teraz myśli o kolekcjonerach ? - Myślę, że za podobną 10 złotówkę za 10 lat cena emisyjna będzie wynosić ok. 300 zł przy podobnej cenie srebra.
Hmm
7 miesięcy temu
Co się stało z genialnymi projektami polskich monet? Otrzymywaliśmy za nie międzynarodowe nagrody, a teraz powstaje coś takiego. Czy PiS pozbył się nawet twórców projektów?