Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Natalia Kurpiewska
|

Narodowa kwarantanna. Kiedy? Decyzja już niedługo

9
Podziel się

Rząd zapowiedział,że jeśli sytuacja z liczbą zakażonych koronawirusem nie zacznie się stabilizować, czeka nas narodowa kwarantanna. W podjęciu decyzji kluczowy ma być najbliższy tydzień.

Narodowa kwarantanna. Kiedy? Decyzja już niedługo
Rząd nie wyklucza wprowadzenia narodowej kwarantanny. Najbliższy tydzień jest kluczowy (East News, East News)
bDzEQAbV

W środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia. Cała edukacja przeszła na tryb zdalny, zamknięto galerię handlowe oraz miejsca kultury. Pojawiły się też zapowiedzi wprowadzenia narodowej kwarantanny.

Narodowa kwarantanna. Kiedy?

To, czy cały kraj zostanie objęty narodową kwarantanną, okaże się już niedługo. W Programie Pierwszym Polskiego Radia, rzecznik rządu, Piotr Müller przyznał, że kluczowy jest najbliższy tydzień.

bDzEQAbX
Zobacz także: Koronawirus. Padają rekordy zakażeń. "Rozważamy wszystkie scenariusze"

- Kolejny próg bezpieczeństwa jest na poziomie około 29-30 tys. średnich zachorowań dziennie przez 7 dni. Więc jeżeli do tego czasu odpowiednio nie zahamuje wzrost epidemii, to niestety czeka nas ten kolejny krok - powiedział Müller.

Tym kolejnym krokiem miałby być właśnie ponowny lockdown, czyli narodowa kwarantanna.

bDzEQAcd

Müller dodał, że bez wprowadzenia narodowej kwarantanny, grozi nam sytuacja, w której liczba osób zakażonych będzie za wysoka, by służba zdrowia mogła to udźwignąć.

Narodowa kwarantanna coraz bardziej prawdopodobna?

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 143 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. A to oznacza, że coraz bardziej zbliżamy się do granicy. Przekroczenie jej, według doniesień przedstawicieli rządu, ma skutkować wprowadzeniem narodowej kwarantanny.

Najwięcej dziennych zakażeń zarejestrowano w czwartek w woj. wielkopolskim (3888), śląskim (3850) oraz mazowieckim (2932).

bDzEQAce
bDzEQAcy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Marek
3 miesiące temu
A może to my jako społeczeństwo w końcu się zjednoczymy i wprowadzimy masońskim i lewackim rządom przymusową kwarantannę. Proponuję zamknięcie ich wszystkich na Wiejskiej na jakieś parę lat, z ograniczeniem kontaktów z najbliższymi, łącznie z tymi którzy już się zadomowili na Powązkach i na Wawelu. A wtedy - wierzcie mi - krzywa zachorowalności się wypłaszczy a gospodarka stanie na nogi. I nawet nasza kochana służba zdrowia ozdrowieje.
nik
3 miesiące temu
przez 5 lat rządów rozj....li całą gospodarkę i służbę zdrowia i przez 4mce nie potrafili przygotować nas do pandemii.. ci fra.....rzy już nie powinni rządzić Polską!!! tylko zajęci byli własnymi d..mi i rekonstrukcją rządu którą jest najgorsza od x lat
lockdown naro...
3 miesiące temu
Koronawirus narodowy, Muller narodowy, pandemia narodowa, teraz nawet głupota jest narodowa
bDzEQAcz
Dori
3 miesiące temu
Kaczyński gadał o stanie wojennym, a w ciągu roku funduje młodzieży już drugi raz go.
Artureg
3 miesiące temu
Idź precz! Zarządzaj tym co państwowe a od prywatnych biznesów wara!