Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morawiecki: Apeluję, by odłożyć tegoroczne targi przedświąteczne

17
Podziel się

Warszawa, 05.11.2020 (ISBnews) - Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o odłożenie tegorocznych targów przedświątecznych i rezygnację z planów organizowania imprez sylwestrowo-noworocznych. 

Morawiecki: Apeluję, by odłożyć tegoroczne targi przedświąteczne
bEgdYtvV

"Apeluję, żeby i w grudniu jeśli chodzi na przykład o [...] różne targi bożonarodzeniowe, które są takie popularne w wielu miastach i miejscowościach, też je odłożyć, też o nich nie myśleć, też nie robić zakupów pod kątem takich targowisk. Bo to jest rosnące ryzyko zakażenia" - powiedział Morawiecki w trakcie sesji pytań z internautami na Facebooku.

Podkreślił też, że "Sylwestra lepiej już dzisiaj nie planować w sposób huczny, taki jak to co roku miało miejsce", z wieloma znajomymi i przyjaciółmi.

Wczoraj rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia w handlu (zamknięcie galerii handlowych, ograniczenie limitu osób w małych sklepach do 1 osoby na 10m2), turystyce (hotele mogą obsługiwać wyłącznie klientów odbywających podróże służbowe), rozrywce (zamknięcie kin, teatrów galerii). Mają obowiązywać do 29 listopada, z możliwością przedłużenia.

bEgdYtvX

Od kilku tygodni ograniczenia dotykają także m.in. branży gastronomicznej, fitness, organizatorów imprez, kongresów i konferencji.

bEgdYtwy
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(17)
Grzegorz
7 miesięcy temu
Całkowite poparcie dla rządu w tej kwestii, teraz priorytetem jest nasze zdrowie i naszych bliskich. Nie spotykajmy się całymi rodzinami, nasze babcie i dziadkowie mogliby tego nie przeżyć.
Dust
7 miesięcy temu
Jestem tego samego zdania, sylwestra lepiej już dzisiaj nie planować w sposób huczny, taki jak to co roku miało miejsce z wieloma znajomymi i przyjaciółmi. Spędźmy go w mały gronie i uważajmy na siebie.
Maja
7 miesięcy temu
Święta to tradycja i trudno nam się pogodzić z tym że w tym roku będą inne, ale dla naszego dobra i zdrowia nie powinniśmy w tym roku organizować wielkich spotkań świątecznych ani brać udziału w targach.
bEgdYtwz
Patka
7 miesięcy temu
"Apeluję, żeby i w grudniu jeśli chodzi na przykład o [...] różne targi bożonarodzeniowe, które są takie popularne w wielu miastach i miejscowościach, też je odłożyć, też o nich nie myśleć, też nie robić zakupów pod kątem takich targowisk. Bo to jest rosnące ryzyko zakażenia" Podpisuję się pod każdym słowem pana premiera.
zuza
7 miesięcy temu
Targi, imprezy... będziemy sobie jeszcze robić. Teraz trzeba dbać o zdrowie i życie. I robić wszystko żeby udało się zmniejszyć liczbę nowych zachorwań.