Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. DSZ
|
aktualizacja

Rząd znów daje pieniądze. Dzisiaj następuje ważna zmiana

334
Podziel się:

Rząd uruchomił na początku roku specjalne dodatki osłonowe dla około 6,8 mln polskich gospodarstw domowych. Mówimy o kwotach od 400 do blisko 1,5 tys. zł, które mają rekompensować wysokie ceny energii oraz żywności. Jest jeszcze szansa, żeby się o nie postarać. Ważna jest jednak data złożenia wniosku. W zależności od tego, czy składamy go do dzisiaj 31 lipca, czy później - bierzemy pod uwagę dochód z różnych lat.

Rząd znów daje pieniądze. Dzisiaj następuje ważna zmiana
Jest do zgarnięcia dodatek osłonowy w wysokości min. 400 zł. (East News, Bartlomiej Magierowski)

W obliczu rosnących cen energii w całej Europie, zgodnie z rekomendacją Komisji Europejskiej, kolejne rządy wprowadzają pakiety osłonowe dla obywateli. Polski rząd również wdraża w ramach tarczy antyinflacyjnej specjalny dodatek.

Dodatek osłonowy. Duże zmiany od końca lipca

Głównym jego celem jest wprowadzenie nowego świadczenia dla najbardziej potrzebujących obywateli i wskazanym w ustawie cudzoziemcom, w pokryciu części kosztów energii oraz rosnących cen żywności.

Otrzymanie dodatku uzależnione jest od dochodów. Przysługuje on gospodarstwom domowym, które mają przeciętne miesięczne dochody nieprzekraczające 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym, bądź 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Warto przy tym pamiętać, że jeżeli składamy wniosek o dodatek osłonowy przed 31 lipca 2022 r. – bierzemy pod uwagę dochód z 2020 roku, a jeżeli po 31 lipca 2022 r. – z 2021 roku. ​

Wniosek o wypłatę dodatku osłonowego składa się elektronicznie lub na piśmie w gminie, w której mieszkamy. Przyznany dodatek wypłaca wójt, burmistrz lub prezydent miasta w drodze decyzji. W przypadku złożenia wniosku o wypłatę dodatku osłonowego przez internet, wniosek należy opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego (instrukcja poniżej w filmiku):

Zobacz także: Instruktaż jak wypełnić wniosek o dodatek osłonowy

Ile można dostać pieniędzy z dodatku osłonowego?

Jak przypomina portal samorządowy, dodatek osłonowy wyniesie rocznie:

  • 400 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego;
  • 600 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 3 osób;
  • 850 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 do 5 osób;
  • 1150 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób.

Dodatek osłonowy może zostać wypłacony w podwyższonej wysokości. Można będzie go dostać , gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi. Wyniesie on wówczas maksymalnie:

  • 500 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego;
  • 750 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 3 osób;
  • 1062,50 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 do 5 osób;
  • 1437,50 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(334)
Heeeeej
2 miesiące temu
Hahahahaaaaaa, ale się uśmiałem 400,600zł dodatku...hahahaha.....samego czynszu mam 753 zł co miesiąc. ŻENADA na całego.
Bajka
2 miesiące temu
Złożony wniosek 5 miesięcy temu i cisza. Nawet informacji, a wydatki są codziennie. Taka to pomoc osłonową otrzymujemy.
Grajcie dalej...
2 miesiące temu
"""Rząd znów daje pieniądze.""" ----------- Jaki dobry i wspaniały jest ten rząd. Rozdaje pieniądze. Ha,ha,ha. To jest tylko taka gra, jednemu weźmie - drugiemu da. Pewien żebrak co tydzień przed kościołem otrzymywał od hrabiego 10 złotych. Aż któregoś dnia nie dostał 10 zł, tylko 5 zł. Podziękował więc hrabiemu i nieśmiało zapytał dlaczego dostał 5 a nie 10 zł. Hrabia na to - bo posłałem syna do szkól, a to kosztuje. Na to żebrak - to ładnie że hrabia chce aby jego syn się uczy, tylko dlaczego za moje pieniądze ?
wojtek
2 miesiące temu
Rząd guano daje ,rząd daje nasze pieniądze ,najpoprawniej oceniła to była śp. pani PREMIER Anglii.
taka prawda
2 miesiące temu
pińcety plusów, czysta plusów, czynastki, śtyrnastki, bony wakacyjne, szambie oczka po ogrodach, a UMOWY ŚMIECIOWE JAK BYŁY, TAK DALEJ SĄ!
...
Następna strona