Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

"Te środki muszą do Polski spłynąć". Minister rozwoju o miliardach z UE

85
Podziel się:

Krajowy Plan Odbudowy jest zatwierdzony i te środki muszą do Polski spłynąć - powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Nie wyjaśnił jednak, kiedy pieniądze z KPO mogłyby do Polski trafić.

"Te środki muszą do Polski spłynąć". Minister rozwoju o miliardach z UE
Waldemar Buda (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Waldemar Buda podkreślił w Polsat News, że negocjacje z Komisją Europejską w sprawie KPO zostały zakończone. Kiedy pieniądze mogłyby trafić do Polski?

Koniec negocjacji ws. KPO

- Czy miesiąc wcześniej, czy miesiąc później, one muszą do Polski spłynąć i my do tego doprowadzimy. Nikt nas nie będzie terminował, czy do końca roku, czy przed końcem roku. Pewne jest, że po zatwierdzeniu KPO środki muszą spłynąć - powiedział szef rozwoju i technologii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zadała "jedno i proste" pytanie wiceministrowi z PiS. Oto, co odpowiedział

Jak dodał, "dzisiaj wiele okoliczności spowoduje, czy to jest styczeń, czy to jest grudzień, czy to jest marzec przyszłego roku, czy wcześniej - tego nie rozstrzygajmy".

Premier o KPO

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki mówił, że środki z KPO trafią do Polski prędzej czy później. - Uważam, że pierwsze środki z tej Umowy Partnerstwa, czyli funduszy strukturalnych, albo z Krajowego Programu Odbudowy popłyną na przełomie tego i kolejnego roku - wskazał szef rządu.

Komisja Europejska na początku czerwca zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy. Był to krok w kierunku wypłaty przez UE 23,9 mld euro dotacji i 11,5 mld euro pożyczek w ramach Funduszu Odbudowy.

KE zaznaczyła, że KPO dla Polski "zawiera kamienie milowe związane z ważnymi aspektami niezależności sądownictwa, które mają szczególne znaczenie dla poprawy klimatu inwestycyjnego i stworzenia warunków dla skutecznej realizacji" i że "Polska musi wykazać, że te kamienie milowe zostały osiągnięte przed dokonaniem jakichkolwiek wypłat w ramach Funduszu Odbudowy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(85)
bogu
2 lata temu
Wetować w Brukseli wszystko co się da i eurobiurokraci sami zaczną się łasić.
Kobieta
2 lata temu
Pewne są dwie rzeczy panie Buda.Jedna że wszyscy prędzej czy póżniej umrzemy.A druga co się z panem stanie jak przegracie wybory.
Jaba
2 lata temu
No jeśli jakiś tam Buda powiedział,że środki muszą trafić do Polski,to nie ma zmiłuj. !!!
2 sort
2 lata temu
Zasługi” kaczyńskiego i jego sekty PiSu w reformowaniu Polski są ogromne. Oto niektóre z nich: Urząd Prezydenta praktycznie nie istnieje, INFLACJA 15,6% i rośnie. Zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego i zastąpienie go trybunałem partyjnym tzw. trybunałem kucharki. Zniszczenie Prokuratury i zastąpienie jej Prokuraturą partyjną, która nigdy nie prowadzi śledztw zagrażających pis. Zniszczenie TVP i zastąpienie jej telewizją partyjną pis. Zniszczenie KRS i zstąpienie go PiSo- neo KRS. Niszczenie Sądów i Sędziów w tym Sądu Najwyższego, które również muszą być podległe jedynej partii pis. Postawienie na czele NBP nieudacznika i ekonomicznego ignoranta. Skłócenie ze wszystkimi krajami Unii Europejskiej, poza dyktaturą Orbana na Węgrzech. Nieuznawanie niewygodnych dla pis wyroków TSUE i Sądów krajowych. Ciągła walka z Instytucjami Unii Europejskiej- naszymi Instytucjami. Zablokowanie należnych Polsce pieniędzy z KPO, utrzymywaniem niepraworządności w kraju. Kłamstwa o ustrojach Sądów w krajach Unii Europejskiej, mające usprawiedliwić piso- barbarzyństwo sądowe w Polsce. Kłamstwa morawieckiego o rzekomych przestępstwach sędziów. Skłócenie ze wszystkimi krajami sąsiednimi. Prześladowanie kobiet w sprawie ich praw reprodukcyjnych. Niebywałe w historii Polski sianie nienawiści i podziałów w narodzie. Zniszczenie systemu podatkowego i zastąpienie go polskim nieładem. Co dalej? Jak myślicie dokąd prowadzą nas rządy pis? Czy wyżej wymienione zasługi mogą wpłynąć na powierzenie im rządów na następną kadencję? Co musimy zrobić? Jak musimy reagować, by nie doprowadzili do całkowitej anarchii w kraju?
USAfirst
2 lata temu
Kasa Polsce się należy od tych niedacznikow unijnych Wyrwiemy kasę im z gardeł lewakom którzy chcą zniszczyć Polske
...
Następna strona