Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Belka: Złoty będzie się umacniał

0
Podziel się:

Prezes NBP wierzy, że będzie tak, gdy sytuacja na rynku walutowym uspokoi się.

Belka: Złoty będzie się umacniał
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

Prezes NBP Marek Belka uważa, że złoty zacznie się umacniać, gdy tylko ustąpią turbulencje na rynkach finansowych.

_ - Złoty będzie się umacniał (...) wystarczy, że turbulencje na rynku ustąpią i złoty zacznie się umacniać. (...) Nie ma co panikować _ - powiedział Belka we wtorek w RMF FM.

Jego zdaniem osłabienie złotego ma dobry wpływ na eksport. _ Na pewno eksporterzy są zadowoleni jeśli złoty się osłabia, ale mogliby żyć z mocniejszym _ - powiedział.

Belka uchylił się od odpowiedzi na pytanie o ewentualne interwencje na rynku walutowym. Zapowiadanie interwencji uznał za _ złą politykę _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t38641.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/oslabienie;zlotego;naturalne,82,0,724818.html) "Osłabienie złotego naturalne" To efekt zawirowań w strefie euro - uważa minister finansów Jacek Rostowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t117141.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/powazne;oslabienie;zlotego;przez;klopoty;eurolandu,95,0,715871.html) Poważne osłabienie złotego? Przez kłopoty eurolandu Zdaniem ekonomistów kryzys w jaki popadł _ celtycki tygrys _ pociągnie w dół polską walutę. Jednak dopiero kłopoty Hiszpanii pogrożą Europę w kolejnym ostrym kryzysie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)