Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bitcoin będzie miał rządową konkurencję?

0
Podziel się:

Bank Centralny Ekwadoru pracuje nad własną kryptowalutą. Tymczasem Chińczycy masowo kupują Bitcoiny, a na Dominice będą je... rozdawać.

Bitcoin będzie miał rządową konkurencję?
(autor/CC 2.0 Generic/Flickr)

Rząd Ekwadoru, który w lipcu zbanował kryptowaluty, ogłosił plany stworzenia pierwszej cyfrowej waluty kontrolowanej przez państwo.

Bank Centralny Ekwadoru planuje wprowadzić walutę do obiegu w okolicach grudnia, ale zasady jej działania i liczba generowanych monet nie będą tak czytelne, jak w przypadku Bitcoina. Może być to sporą rewolucją, ponieważ dostęp do urządzeń mobilnych jest w tym kraju bardzo powszechny.

Jak podaje Bitcoin Magazine, niedługo także pojawi się na świecie pierwszy bitcoinowy naród. Projekt Bit Drop ma na celu rozdanie Bitcoinów wszystkim mieszkańcom Dominiki - państwa leżącego na morzu karaibskim. 14 marca 2015 każdy z 70 tysięcy obywateli dostanie swoje pierwsze Bitcoiny przez SMS.

Dziś najchętniej kryptowaluty kupują Chińczycy. Według przedstawicieli giełdy BTC China to transakcje w juanach stanowią 71 procent wszystkich wymian. Dolar amerykański zajmuje drugie miejsce. Największe giełdy i kopalnie bitcoinowe zlokalizowane są również w Chinach.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)