Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bitcoin zakazany w Bangladeszu. Użytkownikom grozi więzienie

0
Podziel się:

Za transakcje kryptowalutami grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Bitcoin zakazany w Bangladeszu. Użytkownikom grozi więzienie
(Mirza Salman Hossain Beg/BYLC Office/GNU 1.2)

Bank Centralny Bangladeszu (na zdjęciu jego szef, dr Atiur Rahman) opublikował stanowisko, że Bitcoin nie jest legalnym środkiem wymiany, a transakcje przeprowadzone w walutach kryptograficznych będą karane. Zgodnie z przepisami o praniu pieniędzy, za użycie Bitcoina może grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Stanowisko to - jak podkreślają zwolennicy kryptowalut - jest kuriozalne, ponieważ dzięki anonimowości bitcoinowego systemu, nie istnieje żaden sposób żeby sprawdzić czy ktoś używa kryptowaluty. Ekspert Maciej Ziółkowski komentuje _ - Zakaz będzie z pewnością niepraktyczny i trudny do wyegzekwowania. To nie dolar, euro czy Bitcoin dokonuje nielegalnej transakcji, tylko człowiek, który z nich korzysta. _

Ziółkowski zaznacza też, że decyzja ta jest strzałem w kolano, ponieważ międzynarodowy kapitał ominie Bangladesz, a inwestorzy wybiorą bardziej przychylnie nastawione Niemcy czy Wielką Brytanię. Natomiast Jon Matonis, dyrektor wykonawczy Bitcoin Foundation poinformował w oświadczeniu, że fundacja zawiesiła wszystkie operacje w Bangladeszu.

Przekazy międzynarodowe mają bardzo duże znaczenie dla gospodarki Bangladeszu. W czerwcu 2013 Bank Światowy poinformował, że ten kraj jest jednym z największych odbiorców przekazów, na łączną kwotę sięgającą 14,5 miliarda dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)