Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bitcoin zyskuje poparcie dużych graczy świata finansów

0
Podziel się:

Milion dolarów zapłacił dystrybutor urządzeń do autoryzacji transakcji w sieci za związaną z Bitcoinem domenę BTC.com.

Bitcoin zyskuje poparcie dużych graczy świata finansów
(Flickr)

Równo milion dolarów zapłacił dystrybutor urządzeń ASIC do autoryzacji transakcji w sieci za związaną z Bitcoinem domenę BTC.com. To kolejny dowód na to, że świat tradycyjnych finansów coraz przychylniej patrzy na kryptowaluty.

Również Visa bierze pod uwagę wejście na ten rynek. Prezes Charlie Scharf w wywiadzie dla _ The Australian Financial Review _ oświadczył, że jego firma jest otwarta na ułatwienia jakie stwarza Bitcoin i może w _ sensownym zakresie _ przetwarzać również takie operacje. Zastrzegł jednak, że na razie konkretnych planów nie ma.

W ten ton wpisuje się też wiceprezes Nasdaq, David LaValle, komentując etf.com planowany giełdowy debiut Winklevoss Bitcoin Trust. LaValle spodziewa się, że będzie to _ kolejny krok w rozwoju przemysłu związanego z funduszami ETF _.

Warto przy tym wspomnieć, że już w czerwcu John Donahoe, prezes Ebay przyznał w CNBC, że sam ma Bitcoiny, a cyfrowe waluty mogą odegrać znaczącą rolę i PayPal będzie musiał wprowadzić je do swojej oferty. Nie podał jednak konkretnego terminu, tłumacząc że Bitcoin musi wpierw _ osiągnąć odpowiednim etapie rozwoju _.

Kurs Bitcoina względem PLN

O tym, że rozwój jest szybki, świadczy choćby to, że argentyńska giełda bitcoinowa Unisend odnotowała największą aktywność, dzień po terminie spłaty długu przez ten kraj. Banco Santander Rio i Banco Gailicia zamknęły jej jednak konta, w wyniku czego Unisend została zmuszona do wstrzymania wypłat. Zyskała natomiast Wikipedia, która w pierwszym tygodniu po ogłoszeniu, że akceptuje dotacje w Bitcoinach, otrzymała z całego świata równowartość 140 tysięcy dolarów w kryptowalucie.

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)