Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Bitcoin zyskuje poparcie dużych graczy świata finansów

Bitcoin zyskuje poparcie dużych graczy świata finansów

Fot. Flickr
Równo milion dolarów zapłacił dystrybutor urządzeń ASIC do autoryzacji transakcji w sieci za związaną z Bitcoinem domenę BTC.com. To kolejny dowód na to, że świat tradycyjnych finansów coraz przychylniej patrzy na kryptowaluty.

Również Visa bierze pod uwagę wejście na ten rynek. Prezes Charlie Scharf w wywiadzie dla The Australian Financial Review oświadczył, że jego firma jest otwarta na ułatwienia jakie stwarza Bitcoin i może w sensownym zakresie przetwarzać również takie operacje. Zastrzegł jednak, że na razie konkretnych planów nie ma.

W ten ton wpisuje się też wiceprezes Nasdaq, David LaValle, komentując etf.com planowany giełdowy debiut Winklevoss Bitcoin Trust. LaValle spodziewa się, że będzie to kolejny krok w rozwoju przemysłu związanego z funduszami ETF.

Warto przy tym wspomnieć, że już w czerwcu John Donahoe, prezes Ebay przyznał w CNBC, że sam ma Bitcoiny, a cyfrowe waluty mogą odegrać znaczącą rolę i PayPal będzie musiał wprowadzić je do swojej oferty. Nie podał jednak konkretnego terminu, tłumacząc że Bitcoin musi wpierw osiągnąć odpowiednim etapie rozwoju.

Kurs Bitcoina względem PLN

O tym, że rozwój jest szybki, świadczy choćby to, że argentyńska giełda bitcoinowa Unisend odnotowała największą aktywność, dzień po terminie spłaty długu przez ten kraj. Banco Santander Rio i Banco Gailicia zamknęły jej jednak konta, w wyniku czego Unisend została zmuszona do wstrzymania wypłat. Zyskała natomiast Wikipedia, która w pierwszym tygodniu po ogłoszeniu, że akceptuje dotacje w Bitcoinach, otrzymała z całego świata równowartość 140 tysięcy dolarów w kryptowalucie.

visa, ebay, bitcoin, btc.com
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
MaciekPL943
89.248.150.* 2014-08-13 16:09
Bitcoin ma się coraz lepiej :)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/