Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Blisko połowa Polaków uważa, że straci na przyjęciu euro

0
Podziel się:

Niewiele mniej chce wejścia do eurolandu za dwa lata.

Blisko połowa Polaków uważa, że straci na przyjęciu euro
(Rex Roof/CC/Flickr)

46 proc. Polaków uważa, że wprowadzenie w Polsce euro będzie niekorzystne, a 26 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z badań TNS OBOP. 40 proc. sądzi, że do strefy euro powinniśmy wejść najwcześniej w 2014 r.; 24 proc. - że nigdy.

Zdaniem 19 proc. ankietowanych, zmiana waluty nie będzie ani korzystna, ani niekorzystna. 9 proc. nie ma zdania w tej sprawie - poinformował TNS OBOP.

17 proc. chciałoby wejść do strefy euro szybko - najpóźniej w 2013 roku. Natomiast 19 proc. nie ma zdania na ten temat.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t84887.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bank;europejski;nie;ulatwi;polsce;przyjecia;euro,21,0,679445.html) Bank europejski nie ułatwi Polsce przyjęcia euro
Jak wynika z badania, Polacy boją się, że przyjęcie wspólnej waluty europejskiej niekorzystnie wpłynie na sytuację ich gospodarstw domowych. Tego zdania jest 58 proc. ankietowanych. 14 proc. uważa, że zmiany te będą korzystne, a w opinii 16 proc. wejście do strefy euro nie będzie miało wpływu na sytuację ich gospodarstw domowych. 12 proc. nie zajmuje stanowiska w tej sprawie.

Ankietowani nie mają także dobrego zdania na temat potencjalnego wpływu wspólnej waluty na gospodarkę kraju. 41 proc. uważa, że euro niekorzystnie wpłynie na polską gospodarkę. 33 proc. jest jednak przekonanych, że będzie odwrotnie i że wejście do strefy euro wywrze na nią pozytywny wpływ. W opinii 8 proc. zmiana waluty nie będzie miała istotnego znaczenia dla naszej gospodarki.

Sondaż TNS OBOP został zrealizowany w dniach 7-10 października 2010 r. na reprezentatywnej, losowej ogólnopolskiej próbie tysiąca osób od 15. roku życia.

Czytaj w Money.pl Notowania opóźnione o 15 minut

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)