Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Euro nadal blisko rekordowego poziomu

0
Podziel się

Europejskiej walucie po trzech próbach nie udało się przebić wczorajszego szczytu. Złoty się umacnia.

Euro nadal blisko rekordowego poziomu
(Eric Caballero/CC/Flickr)
bDXHePBx

Wczoraj kurs euro sięgnął 4.5684 złotego i był najwyższy od trzech lat. Głównym powodem słabego złotego jest niepewność rozwoju sytuacji w strefie euro. Agencje ratingowe są zdania, że decyzje podjęte na szczycie Unii Europejskiej nie są wystarczające.

Aktualizacja, godz. 13.11

Teraz euro znajduje się bardzo blisko tegorocznego szczytu, który okazuje się również najwyższym poziomem od początku 2009 roku. Dzisiaj trzy razy kurs euro próbował przebić wczorajszy szczyt. Jednak ocieplenie nastrojów na rynkach spowodowanych udanymi aukcjami hiszpańskich i greckich bonów skarbowych pozwoliło na umocnienie polskiej waluty.

bDXHePBz

Zobacz jak dzisiaj kształtuje się kurs euro do złotego

Bardzo wysoko znajduje się się także amerykański dolar, któremu do tegorocznego rekordu brakuje zaledwie jednego grosza. Związku z jednoczesnym umacnianiem się dolara w stosunku do euro, wzrost kursu amerykańskiej waluty ma większą dynamikę.

Dzisiaj inwestorzy walutowi czekali głównie na wyniki aukcji hiszpańskich greckich i belgijskich obligacji. Szczególnym zaskoczyła sprzedaż hiszpańskich bonów skarbowych, których oprocentowanie spadło niemal o 1 procent. Wieczorem zapadnie najbardziej oczekiwana dziś przez rynki decyzja odnośnie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

bDXHePBF

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach

bDXHePCa
waluty
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)