Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Euro nadal blisko rekordowego poziomu

Euro nadal blisko rekordowego poziomu

Fot. Eric Caballero/CC/Flickr

Wczoraj kurs euro sięgnął 4.5684 złotego i był najwyższy od trzech lat. Głównym powodem słabego złotego jest niepewność rozwoju sytuacji w strefie euro. Agencje ratingowe są zdania, że decyzje podjęte na szczycie Unii Europejskiej nie są wystarczające.

Aktualizacja, godz. 13.11

Teraz euro znajduje się bardzo blisko tegorocznego szczytu, który okazuje się również najwyższym poziomem od początku 2009 roku. Dzisiaj trzy razy kurs euro próbował przebić wczorajszy szczyt. Jednak ocieplenie nastrojów na rynkach spowodowanych udanymi aukcjami hiszpańskich i greckich bonów skarbowych pozwoliło na umocnienie polskiej waluty.

Zobacz jak dzisiaj kształtuje się kurs euro do złotego

Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Bardzo wysoko znajduje się się także amerykański dolar, któremu do tegorocznego rekordu brakuje zaledwie jednego grosza. Związku z jednoczesnym umacnianiem się dolara w stosunku do euro, wzrost kursu amerykańskiej waluty ma większą dynamikę.

Dzisiaj inwestorzy walutowi czekali głównie na wyniki aukcji hiszpańskich greckich i belgijskich obligacji. Szczególnym zaskoczyła sprzedaż hiszpańskich bonów skarbowych, których oprocentowanie spadło niemal o 1 procent. Wieczorem zapadnie najbardziej oczekiwana dziś przez rynki decyzja odnośnie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach
forex, waluty, kursy walut
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
P23
77.237.14.* 2011-12-13 11:35
Walutę recesyjnej, a może rozpadającej się strefy euro wszyscy chcą, a bezpiecznej i rozwijającej się Zielonej Wyspy nikt?
asik50
81.15.172.* 2011-12-13 11:31
i gdzie interwencja RPP?