Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kursy walut
19.12.2012 14:05

Euro najmocniejsze wobec dolara od siedmiu miesięcy. Co na rynkach walut?

W najbliższym czasie sytuacja na najważniejszych parach walutowych może jeszcze ulec zmianie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(greg801/iStockphoto)

*Wspólna waluta jest najmocniejsza od siedmiu miesięcy wobec dolara, to wynik dobrych danych Ifo z Niemiec - podali dealerzy walutowi. Euro zdrożało do 1,3284 dol., czyli najwyższego poziomu od początku maja. *

Następnie kurs euro nieco spadł - o 0,4 proc., do 1,3278 dol. Waluta strefy euro była też silniejsza wobec japońskiego jena - o 0,6 proc., do 112,07 jenów, wcześniej osiągając nawet poziom 112,13 jenów - najwyższy od sierpnia 2011 r.

Wartość złotego od początku dnia znacząco się nie zmieniła, euro kosztuje teraz około 4,077, zaś dolar 3,066. Od kilku dni można jednak zaobserwować większą akceptację ryzyka, co w najbliższym czasie może wpływać pozytywnie na notowania rodzimej waluty.

Dzisiejsze notowania najważniejszych walut Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Indeks Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, wzrósł w grudniu 2012 r. do 102,4 pkt ze 101,4 pkt w poprzednim miesiącu - podała firma Ifo w komunikacie. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie 102,0 pkt.

W najbliższym czasie sytuacja na najważniejszych parach walutowych może jeszcze ulec zmianie. Na jutro Bank Japonii zaplanował posiedzenie w sprawie polityki monetarnej w kraju, pierwsze od wyborów parlamentarnych. Ekonomiści oczekują, że bank centralny w Tokio zdecyduje się na dalszą ekspansję. Już teraz, BoJ systematycznie zwiększa program skupu aktywów.

Porównaj na wykresach notowania walut Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: kursy walut, euro, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, pap, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz