Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Euro od 2013 r.? W styczniu decyzja ws. ERM2

0
Podziel się

Szef klubu PSL uważa, że konstytucję zmieni następny Sejm.

Euro od 2013 r.? W styczniu decyzja ws. ERM2
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bDKpqCMl

- Decyzja o tym czy wejść do mechanizmu ERM2 bez zmiany konstytucji zapadnie w styczniu na kolejnym spotkaniu przedstawicieli klubów parlamentarnych z premierem - powiedział szef klubu POZbigniew Chlebowski.

_ - Jeśli chodzi o ERM2 to premier zapowiedział 2 warianty. Jeden ze zmianą konstytucji, a drugi z wejściem do ERM2 bez zmiany konstytucji. Decyzja, który będzie wybrany jeszcze nie zapadła. Na pewno zapadnie w styczniu na kolejnym spotkaniu klubów parlamentarnych w sprawie euro. Taka jest wola premiera _ - powiedział dziennikarzom Chlebowski.

PSL uważa, że zmianę konstytucji można przeprowadzić po wyborach w 2011 roku i wtedy przyjąć euro w 2013 roku.

bDKpqCMn

_ - Premier jest gotów wejść do ERM2 bez zmiany konstytucji. Nasi partnerzy (KE i EBC) rozumieją trudną kohabitację w jakiej jesteśmy. W 2011 będą przyspieszone wybory. Zapewne wiosną, gdyż w drugiej połowie roku obejmujemy prezydencję w UE. Zmianę konstytucji przeprowadziłby zatem nowy parlament. Patrząc zatem realnie na harmonogram przyjęcia euro widać, że wobec sprzeciwu PiS realnym terminem jest 2013 rok _ - powiedział szef klubu PSLStanisław Żelichowski(na zdjęciu)

Rząd planuje zastąpić złotego euro w 2012 roku. Opór stawia PiS, który chce z tej sprawie referendum.

bDKpqCMO
euro
wiadomości
waluty
Źródło:
KOMENTARZE
(0)