Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro pozostanie poniżej 3,90 zł?

0
Podziel się:

Sytuacja na rynku eurodolara nie powinna wpłynąć znacząco na wycenę złotego.

Euro pozostanie poniżej 3,90 zł?
(Pemotret/Dreamstime)

_ Dla sytuacji rynkowej kluczowe dziś będą komentarze dotyczące łączonej pomocy MFW i krajów UE dla Grecji _ - ocenili w codziennym komentarzu analitycy Banku BPH.

Na szczycie UE doszło w czwartek do porozumienia w sprawie mechanizmu pomocy dla Grecji z udziałem krajów strefy euro i MFW. Wysokość wsparcia nie została jednak ujawniona. Nieoficjalnie mówi się o 22 mld euro. Pomoc ma polegać na wsparciu Grecji częściowo pożyczkami bilateralnymi ze strefy euro oraz środkami z MFW, jeśli okaże się to konieczne.

Zdaniem analityków banku przyjęte rozstrzygnięcie dotyczące Grecji może sprzyjać złotemu.

_ Samo porozumienie powinno zdjąć część presji z euro, a wzrost EUR-USD może sprzyjać złotemu. Jednocześnie biorąc pod uwagę, że proponowane rozwiązanie ma charakter doraźny, a nie jest systemowym rozwiązaniem, może powodować utrzymywanie się obaw związanych z ewentualnymi problemami innych krajów w przyszłości, co może ograniczyć skalę poprawy nastrojów rynkowych. W efekcie bardzo prawdopodobne, że EUR-PLN będzie w dalszym ciągu handlowany na poziomach nieco poniżej 3,90 za euro _ - uważają analitycy Banku BPH.

Zdaniem analityków Pekao SA dopóki spadek euro wobec dolara nie idzie w parze z pogorszeniem nastroju na rynkach zmienność złotego będzie ograniczona.

_ W perspektywie kilku sesji nie wykluczamy testów okolic 3,93 a następnie 3,95 dla EUR/PLN _ - ocenili w codziennym komentarzu.

Analitycy są zgodni, że na rynku długu utrzyma się spokój.

_ Koniec tygodnia nie powinien przynieść znaczących zmian na krajowym rynku długu. Jeżeli dojdzie do umocnienia złotego, to nie można wykluczyć spadków rentowności, jednak skala tego ruchu powinna być ograniczona _ - napisali analitycy Banku BPH.

Również analitycy banku Pekao SA spodziewają się nieznacznych zmian cen obligacji.

_ Spadek wartości złotego na tle spadającego EUR/USD może spowodować nieznaczną realizację zysków wzdłuż krzywej rentowności, jednak sytuacja na polskim rynku długu jest dobra i stabilna _ - podkreślają.

euro
wiadomości
waluty
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)