Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Frank szwajcarski w górę po danych z USA

0
Podziel się:

Szwajcarska waluta kosztuje znów 3,26 złotego. Złoty traci do niej już 1 procent, zdecydowanie więcej niż do innych walut.

Frank szwajcarski w górę po danych z USA
(dirk.olbertz/CC/Flickr)

Aktualizacja, godz. 14.50

Kurs franka szwajcarskiego ani na chwilę nie odpuszcza posiadaczom kredytów hipotecznych w tej walucie. Wynosi on już 3,26 złotego.

Od wczorajszego wieczoru frank szwajcarski umocnił się wobec złotego już o 1 procent. Umocnienie nabrało tempa po informacjach z rynku pracy USA. Znacznie słabsze od prognoz dane dotyczące zatrudnienia, a także wzrost stopy bezrobocia powoduje, że inwestorzy kupują franka uznawanego teraz za dość bezpieczną walutę. To powoduje jego umocnienia, co z kolei przekłada się na wyższe raty kredytów hipotecznych denominowanych w szwajcarskiej walucie.

*Kurs franka szwajcarskiego *

- _ Kurs EUR/PLN od rana wzrasta i zmierza w kierunku poziomu 3,9600. Z kolei kurs USD/PLN po przebiciu poziomu 2,7300 wzrastał w okolice 2,7340. W centrum uwagi polskich kredytobiorców są notowania CHF/PLN. Frank odnotowuje rekordowe wartości w stosunku do euro i dolara, co negatywnie odbija się także na sile względem rodzimej waluty _ - komentuje Bartosz Sawicki, analityk z TMS Brokers.

Czytaj w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)