Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Japonia interweniowała na rynkach

0
Podziel się:

Inwestorzy szukają bezpiecznych lokat dla kapitałów wycofywanych z Europy.

Japonia interweniowała na rynkach
(Richard-G/CC/Flickr)

Japonia jednostronnie interweniowała na rynkach finansowych, aby osłabić swoją walutę - jena, który tego dnia osiągnął rekordowo wysoki kurs wobec amerykańskiego dolara - poinformował minister finansów Jun Azumi.

Za jednego dolara płacono dziś zaledwie 75,31 jena. Po interwencji Banku Japonii, który sprzedał duże ilości jenów, kurs dolara wzrósł o 3 proc. do 78,55 jena.

Kalkulator walutowy

Kwota:
Przelicz z:
Przelicz na:
Data:

Była to już druga interwencja Banku Japonii w ciągu ostatnich 2 miesięcy, która miała na celu zapobieżenie zbytniemu umacnianiu się jena, co przynosi szkody japońskiej gospodarce.

Azumi odmówił ujawnienia skali interwencji. Zapowiedział, że będą one powtarzane aż do osiągnięcia _ zadowalających rezultatów _. Zdaniem Azumiego, ostatnie wzmocnienie kursu jena było rezultatem działań spekulacyjnych, bowiem nie było ekonomicznego uzasadnienia tak znacznego wzrostu kursu jena wobec dolara USA.

Część ekonomistów uważa, że inwestorzy szukają obecnie bezpiecznych lokat dla swoich kapitałów, które wycofują z Europy. Są bowiem niepewni czy Europa będzie w stanie opanować obecny kryzys finansowy.

Czytaj więcej o wahaniach walutowych
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/zloty;znow;zyskuje;czy;tak;bedzie;do;konca;dnia,250,0,921082.html) Złoty znów zyskuje. Czy tak będzie do końca dnia? Polskiej walucie sprzyjają nastroje na rynkach. Skuteczna okazała się też piątkowa interwencja Narodowego Banku Polskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t157703.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/kurs;dolara;w;stosunku;do;rubla;bialoruskiego;pobil;rekord,95,0,942943.html) Inwestycja marzeń. 189 procent od stycznia Do dzisiaj na Białorusi funkcjonowały dwa kursy: oficjalny, podawany przez Bank Narodowy, i wyższy kurs rynkowy, ustalany na dodatkowej sesji na giełdzie. Teraz dwie sesje zostały połączone w jedną i ustalono jeden kurs.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)