Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kurs złotego wobec euro. Sprawdź najnowsze prognozy

0
Podziel się:

Do końca tygodnia kurs złotego powinien oscylować w okolicach 4,15, w przedziale 4,12-4,18 za euro - oceniają dilerzy.

Kurs złotego wobec euro. Sprawdź najnowsze prognozy
(Marlee90/iStockphoto)
bETHlElh

Do końca tygodnia kurs złotego powinien oscylować w okolicach 4,15, w przedziale 4,12-4,18 za euro - oceniają dilerzy. Ze względu na dni wolne od pracy spodziewają się oni małych obrotów.

- _ W tym tygodniu raczej spodziewamy się konsolidacji kursu złotego w okolicach 4,15 za euro. Prawdopodobny przedział, w którym będzie handlowany do końca tygodnia będzie wynosił 4,12-4,18 za euro _ - powiedział diler walutowy Banku BPH Andrzej Krzemiński.

- _ Z powodu nieobecności lokalnych banków może pojawić się niewielka płynność na rynku. Może to spowodować, że ewentualne ruchy z zagranicy mogą krótkoterminowo lekko przesunąć rynek _ - dodał.

bETHlElj

Jego zdaniem mimo trwania długiego weekendu w Polsce najbliższe dni będą dość istotne ze względu na dane ze światowej gospodarki. - _ Mimo że w Polsce mamy teraz dni wolne od pracy, oczekujemy decyzji EBC oraz FED w sprawie polityki pieniężnej oraz raportu o zatrudnieniu w USA. W oczekiwaniu na te wydarzenia rynki powinny być raczej spokojnie _ - powiedział.

- _ Wtorek był bardzo spokojnym dniem na rynku złotego i handlowaliśmy w górnych rejestrach 4,15 złotego za euro. W środę i piątek mamy dni wolne od pracy, więc też spodziewamy się raczej spokoju _ - dodał.

Amerykański bank centralny dziś podejmie decyzję o stopach procentowych, a Europejski Bank Centralny zrobi to jutro. W przypadku pierwszego banku inwestorzy nie oczekują zmian poziomu stóp, w przypadku drugiego - cięcia głównej stopy o 25 punktów bazowych, z obecnie obowiązującego poziomu 0,75 procent. W piątek - 3 maja - zostaną podane dane na temat rynku pracy w USA.

- _ Z racji nadchodzących dni wolnych raczej nie spodziewamy się dużych obrotów na rynku obligacji. Z uwagi na święta chęć uczestnictwa w rynku powróci prawdopodobnie dopiero w poniedziałek _ - powiedział szef dilerów SPW Banku Millennium Henryk Sułek. Dodał, że rynek polskiego długu wciąż znajduje się pod wpływem pozytywnego sentymentu.

bETHlElp

- _ Rentowności polskich obligacji cały czas są rekordowo niskie i nie spodziewamy się odwrócenia tego trendu, choć niektórzy już wyczekują domykania pozycji przez część uczestników rynku przy wysokich cenach _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
Kiedy euro zastąpi złotego? Premier ujawnia plany - _ Dojdzie do sytuacji, w której bycie w strefie euro będzie oznaczało bycie w Unii Europejskiej _ - oświadczył Donald Tusk.
Euro w Polsce za 6 lat? To bardzo realne - _ Utrzymanie stabilnego kursu złotego w mechanizmie kursowym ERM2 nie będzie łatwe _ - ocenił członek zarządu NBP Andrzej Raczko.
bETHlElK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)