Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie będzie odpływu pieniędzy z Polski

0
Podziel się:

Wicedyrektor Związku Banków Polskich Andrzej Wolski ocenia, że wbrew obawom zmiana prawa dewizowego nie spowoduje dużego i gwałtownego odpływu pieniędzy z Polski.

Ale z sondażu zleconego przez 'Rzeczpospolitą' wynika, że blisko 1/4 Polaków jest zainteresowana lokowaniem pieniędzy zagranicą.

W wywiadzie dla radiowych Sygnałów Dnia Andrzej Wolski jest zdania, że po porównaniu opłacalności lokat w Polsce i w innych krajach wiele osób dojdzie do wniosku, iż wygodniej jest korzystać z banków działających w naszym kraju.

Zasadniczo oferta banków zagranicznych, także kredytowa, nie jest korzystniejsza od ofert w Polsce - dodał gość Polskiego Radia. Ponadto - zdaniem Andrzeja Wolskiego - polskie banki w obliczu zagranicznej konkurencji stworzą konkurencyjne oferty dla klientów.

Od dziś możemy przenieść nasze pieniądze do banków w innych państwach oraz zaciągać tam kredyty. Poza tym transakcje dewizowe o terminie poniżej 1 roku dokonywane przez przedsiębiorstwa nie będą wymagały specjalnego zezwolenia Narodowego Banku Polskiego - to jedne z ważniejszych zapisów nowego prawa dewizowego. Obywatele krajów europejskich i wysokorozwiniętych już od dawna mogą zakładać lokaty w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)