Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie ma środków na EXPO. Brakuje 5 milionów

0
Podziel się:

Ministerstwa nie znalazły pieniędzy na udział Polski w Wystawie Światowej w Korei w 2012 roku.

Nie ma środków na EXPO. Brakuje 5 milionów
(Jerzy Ebing/paiz.gov.pl)

Minister gospodarki szacował, że na potrzebne będzie 12 milionów 400 tysięcy złotych. Resort był w stanie przeznaczyć na ten cel 5 milionów 500 tysięcy. Z informacji _ Pulsu Biznesu _ wynika, że 500 tysięcy złotych było skłonne dołożyć Ministerstwo Rolnictwa.

Wiceminister gospodarki Rafał Baniak pociesza, że przyszłoroczne EXPO jest niewielkie w porównaniu z zeszłoroczną wystawą w Chinach, gdzie polski pawilon (na zdjęciu) odniósł znaczny sukces. Także jego temat - Żyjący ocean i jego wybrzeże - nie jest bliski Polsce. Nasz kraj wstępnie zadeklarował chęć wzięcia udziału w EXPO 2015 w Mediolanie.

Eksperci, z którymi rozmawiał _ Puls Biznesu _ bardzo źle oceniają plany rządu. Podkreślają, że Wystawa Światowa to znakomita okazja, żeby się zaprezentować.

Polska na EXPO 2010. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t115087.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koniec;expo;w;chinach;sukces;w;cieniu;kryzysu,133,0,702597.html) Koniec EXPO w Chinach. Sukces w cieniu kryzysu Przez pół roku wystawę w Szanghaju odwiedziło ponad 70 milionów osób - podają organizatorzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t96146.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polski;pawilon;wsrod;najlepszych;na;expo,186,0,702394.html) Polski pawilon wśród najlepszych na EXPO Był jednym z najpopularniejszych. Odwiedziło go ponad 8 milionów zwiedzających.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)