Notowania

euro
26.11.2009 16:06

Nowy komitet zajmie się przyjęciem euro

Wiceminister finansów podkreśla, że priorytetem będzie kampania informacyjna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sheldon Pax/CC/Flickr)

_ - W poniedziałek wejdzie w życie rozporządzenie powołujące międzyinstytucjonalną strukturę organizacyjną do spraw wprowadzenia euro w Polsce - _ poinformował wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

Chodzi o rozporządzenie w sprawie powołania Narodowego Komitetu Koordynacyjnego do Spraw Euro, Rady Koordynacyjnej oraz Międzyinstytucjonalnych Zespołów Roboczych do Spraw Przygotowań do Wprowadzenia Euro przez Rzeczpospolitą Polską.

_ - Celem struktury jest utworzenie ram organizacyjno-prawnych, które pozwolą dobrze przygotować Polskę do wprowadzenia euro _ - powiedział Kotecki i wyjaśnił, że struktura ma zapewnić także koordynację działań ponad 30 instytucji, które będą pracowały nad wprowadzaniem euro w Polsce.

_

Co trzeci Polak chce przyjęcia euro __ - Koordynacja ma szczególne znaczenie w kontekście kampanii informacyjnej. To jeden z dwóch najważniejszych elementów organizacyjnego przygotowania Polski do wprowadzenia euro _ - poinformował. Dodał, że przed kampanią będą stały dwa nadrzędne cele: podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa na temat euro i usprawnienie procesu wymiany walut.

Wiceminister dodał, że koordynacja działań i spójność przekazu w kampanii informacyjnej zostanie zapewniona dzięki narodowej strategii komunikacyjnej, za którą będzie odpowiadać specjalnie powołany zespół.

Kotecki przyznał, że obecnie nie można powiedzieć precyzyjnie, kiedy jasne będą perspektywy wprowadzenia euro w Polsce. - _ Podejście rządu się nie zmienia. Ze względu na to, że korzyści z przyjęcia wspólnej waluty są dużo większe niż koszty, euro trzeba wprowadzić w Polsce jak najszybciej _ - zaznacza wiceminister.

ZOBACZ TAKŻE:

    * [ Almunia: Estonia za dwa lata może wejść do strefy euro ]( http://news.money.pl/artykul/almunia;estonia;za;dwa;lata;moze;wejsc;do;strefy;euro,181,0,560053.html )
Tagi: euro, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz