Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Waluty mocno tanieją. Nie będzie radykalnych cięć

0
Podziel się

Polepszenie nastrojów na rynkach sprawia, że najważniejsze światowe waluty tracą wobec złotego.

Waluty mocno tanieją. Nie będzie radykalnych cięć
(Grupo P7 - Mais Europa/CC BY-NC-SA/Flickr)
bDKyVkqJ

Dzięki serii dobrych wiadomości z gospodarek niemal od początku dnia systematycznie obniżają się kursy euro i dolara w stosunku do polskiego złotego. Europejska waluta warta jest już 4,45 złotego, natomiast amerykańska 3,40 złotego i spada o 1 procent.

Aktualizacja, godz. 18.23

Największy wpływ na umocnienie złotego jest wyeliminowanie praktycznie całego ryzyka związane z przekroczeniem 55-procentowego progu zadłużenia. Wczorajszy skup papierów dłużnych przez Ministerstwo Finansów o wartości 2,25 miliarda złotych sprawił, że zagrożenie istotnie się zmniejszyło.

bDKyVkqL
Zobacz jak dzisiaj zachowuje się euro w stosunku do złotego
Zobacz aktualny kurs franka i dolara
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Do tego należy dodać ocenę polskiej gospodarki dokonaną przez agencję ratingową Moody's. Zdaniem jej analityków na początku przyszłego roku istnieje duża szansa na podwyższenie ratingu Polski.

Na początku poprzedniego tygodnia rekordowe wartości osiągały główne waluty. Euro sięgnęło kursu 4,5874 złotego, co było najwyższą wartością od niemal trzech lat. Dolar osiągnął kurs 3,5284 złotego.

Pozytywną wiadomością była również podtrzymanie stabilnej perspektywy ratingu przez agencję Moody's, która pozostawia ocenę wiarygodności kredytowej Polski na poziomie A2.

bDKyVkqR

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bDKyVkrm
waluty
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)