Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zapaść euro. Inwestorzy czekają na konkrety

0
Podziel się:

Wspólna waluta słabnie dziś wobec dolara USA. Powód - obawy o kryzys zadłużenia.

Zapaść euro. Inwestorzy czekają na konkrety
(Eric Caballero/CC/Flickr)

Wspólna waluta słabnie wobec dolara USA z powodu spekulacji, że kryzys zadłużenia w Europie jeszcze się pogorszy - informują dealerzy.

Euro osłabiło się na rynku międzybankowym w Londynie do 1,2980 USD, najniższego poziomu od 16 września.

_ - Jest silna, naprawdę silna presja dalszych spadków i potrzebujemy teraz, by oficjele coś wyłożyli na stół, aby to powstrzymać _ - mówi Jane Foley, strateg Rabobank International w Londynie. _ Rynek musi uzyskać jakieś gwarancje dotyczące Hiszpanii (...) _ - dodaje.

ZOBACZ, JAK ZMIENIAŁ SIĘ KURS EURO WOBEC DOLARA W II POŁOWIE 2010 ROKU:

Inwestorów zaniepokoiły też dane z rynku pracy w strefie euro. Stopa bezrobocia w strefie euro w październiku 2010 po uwzględnieniu czynników sezonowych wzrosła do 10,1 proc. z 10 proc. we wrześniu, po korekcie - poinformował we wtorek w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej To jej najwyższy poziom od czerwca 1998 r.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t112720.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pozar;w;irlandii;ugaszony;francja;zadowolona,9,0,724745.html) Pożar w Irlandii ugaszony. Francja zadowolona Minister gospodarki Christine Lagarde wierzy w ratunek dla strefy euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t123313.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/byly;szef;nbp;klopoty;hiszpanii;to;lekcja;dla;polski,230,0,724710.html) Były szef NBP: Kłopoty Hiszpanii to lekcja dla Polski Leszek Balcerowicz podkreśla, że los strefy euro zależy od reform.
euro
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)