Notowania

kurs złotego
23.08.2011 12:38

Złoty może się umocnić. Niepewność do piątku

Jeżeli dobry sentyment utrzyma się, złoty może testować poziom 4,16, a później 4,1250 - uważają dilerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amaxim/Dreamstime)

Jeżeli dobry sentyment utrzyma się, złoty może testować poziom 4,16, a później 4,1250 - uważają dilerzy. Rynek długu czeka na piątkowe przemówienie Bena Bernanke, szefa Fed. W ocenie dilerów do tego czasu rentowności nie powinny się znacząco zmieniać.

_ - Sesja jest w miarę spokojna. Kurs EUR/PLN porusza się w przedziale 4,1600-4,1850. Obserwowaliśmy lekki powiew optymizmu na giełdach, ale nie wpłynął on na jakiś duży ruch na walucie. Złoty jest ciągle relatywnie słabszy. Sytuacja w najbliższych dniach będzie zależeć od trwałości tego optymizmu. Jeżeli utrzyma się, to możemy w najbliższych dniach testować poziom 4,16, a następnie 4,1250. Jednak póki co umocnienia złotego nie widać _ - powiedział Marcin Bilbin, diler walutowy banku PEKAO SA.

Rynek długu oczekuje na piątkowe przemówienie szefa Fed._ - Na rynku długu ceny poszły lekko do góry. szczególnie 5- i 10-letnich obligacjach. Papiery były kupowane głównie przez klientów lokalnych, czyli polskie fundusze. Sprzedawali szczególnie zagraniczni inwestorzy _ - powiedział Marek Kaczor, szef dilerów papierów dłużnych banku PKO BP.

_ - Najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu będzie piątkowe przemówienie szefa Fed. Większość inwestorów oczekuje ogłoszenia QE3. Decyzja Fed będzie miała duże przełożenie na rynek. Moim zdaniem ogłoszenie programu przyczyni się do dalszego wzrostu cen ze względu na to, że na rynek trafi więcej pieniędzy. Jeżeli QE3 nie zostanie ogłoszony, to oceniam, że nastąpi korekta na rynku długu, a także na rynku akcji. Uważam, że do piątku będziemy obserwować trend boczny. Nie będzie wyraźnego wybicia w żadną ze stron. Poziomy rentowności będą zależeć od chwilowego sentymentu. Czekając na piątek inwestorzy nie będą chcieli podejmować istotnych decyzji _ - dodał.

Zobacz jak w ostatnim miesiącu zmieniał się kurs EUR/PLN

W piątek 26 sierpnia w Jackson Hole odbędzie się doroczne sympozjum Rezerwy Federalnej dla bankierów centralnych z zagranicy, w trakcie którego, w ocenie analityków, szef Fed Ben Bernanke może zasygnalizować podjęcie dodatkowych środków, aby pobudzić gospodarkę USA.

Porównaj na wykresach kursy walut

Tagi: kurs złotego, złoty, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz