Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty słabnie. Frank szwajcarski znów po 3,30 złotego

0
Podziel się:

Powodem są tym razem kłopoty Portugalii i złe nastroje na rynkach finansowych.

Złoty słabnie. Frank szwajcarski znów po 3,30 złotego
(philipp4225/iStockphoto)

Aktualizacja, 16.50

Mocne osłabienie złotego w stosunku do franka szwajcarskiego. Polska waluta traci już 1,7 procent. Inwestorzy wyprzedają waluty w obawie o sytuację w Portugalii.

Popołudnie przynosi spory spadek wartości złotego, zwłaszcza w porównaniu do franka szwajcarskiego. Kurs tej waluty znów sięgnął poziomu 3,30 złotego. Polska waluta słabnie również w stosunku do euro o około 0,2 procent i dolara o 1 procent.


Analitycy podkreślają, że za słabnącą polską walutą znów stoją niepokoje na rynkach finansowych. - _ Niższy rating Portugalii, który przypomina inwestorom, że problem kłopotów finansowych krajów zaliczanych do grupy PIIGS pozostanie aktualny jeszcze przynajmniej kilka kwartałów _ - podkreśla Marcin R. Kiepas, analityk z DM XTB. - Negatywem czynnikiem jest też pogłębienie spadkowej korekty na EUR/USD, co tradycyjnie kładzie się cieniem na kursie polskiej waluty - dodaje.

Polskiej walucie nie sprzyja również dzisiejsza decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która pozostawiła stopy procentowe bez zmian. Chociaż decyzja jest zgodna z oczekiwaniami rynku, to nie pomaga umocnieniu polskiej waluty.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t85570.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/szwajcaria;rosnie;wolniej;frank;w;dol,202,0,850634.html) Szwajcaria rośnie wolniej. Frank w dół Dobra wiadomość dla posiadaczy kredytów hipotecznych we franku. Szwajcarska waluta zaczęła się osłabiać. Zobacz dlaczego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t38760.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/frank;szwajcarski;rekordowo;drogi,255,0,837375.html) Frank szwajcarski rekordowo drogi Po raz ostatni szwajcarska waluta była tak droga na początku 2009 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t134415.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/raty;kredytow;walutowych;spadna;nawet;o;siedem;procent,152,0,788632.html) Raty kredytów walutowych spadną nawet o siedem procent Złotemu będzie sprzyjać RPP, która podniesie stopy procentowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t142062.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/euro;za;niemal;4;zlote;frank;szwajcarski;blisko;rekordu,127,0,854143.html) Euro za niemal 4 złote. Frank szwajcarski blisko rekordu Na rynku walutowym niepewność podsyca brak rozstrzygnięć dotyczących pomocy dla Grecji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)