Notowania

wiadomości
17.01.2019 18:44

Wisła Kraków wyemituje akcje na platformie crowdfundingowej. Potrzebuje kilkudziesięciu mln złotych

Emisja akcji ma być finansowym ratunkiem dla piłkarskiego klubu. Wisła stała się jedynym w Europie klubem z najwyższej klasy rozgrywkowej, który zdecydował się na takie rozwiązanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS)

Wisła wyemituje swoje akcje za pośrednictwem platformy beesfund.com. Na emisję akcji zgodziła się większość inwestorów.

- Decyzja nie była prosta, dlatego zapytaliśmy naszą społeczność, czy sfinansuje ten projekt. Na nasze pytanie odpowiedziało 990 inwestorów, z czego aż 502 było za. Inwestorzy zadeklarowali wpłaty na ponad 4 000 000 zł, nawet nie znając warunków! Wierzymy, że ta emocjonująca emisja przyczyni się do popularyzacji finansowania społecznościowego i zmieni zasady gry na sportowym rynku - czytamy na stronie Wisły Kraków.

Beesfund jest największą platformą w Europie środkowo-wschodniej, która współpracuje przy emisjach akcji spółek akcyjnych i spółek komandytowo-akcyjnych. Po przeprowadzonej emisji pomaga także w procesie dalszego pozyskania kapitału na rozwój.

Zobacz też: Szymon Jadczak, autor reportażu o Wiśle Kraków i gangsterach: W PZPN wiedzieli, co się dzieje

Wisła Kraków jest zadłużona na ponad 40 mln złotych. Niedawno otrzymała od swoich inwestorów pożyczkę w wysokości 4 mln złotych.

Klub desperacko szuka pieniędzy, które pozwolą mu wyjść z kryzysu i kontynuować działalność. Na początku stycznia nowym prezesem Wisły został Rafał Wisłocki, który na swojej pierwszej konferencji prasowej apelował o pomoc w ratowaniu klubu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, pieniądze, wisła kraków, piłka nożna, ekstraklasa, crowdfunding, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-01-2019

esuOstatnia szansa Wisły - jelenie w internecie. Zobaczymy ilu znajdzie się osłów do transferów pieniężnych na rzecz mafii.

18-01-2019

Kibic1Witam może nie znam się na piłce na tyle, ale to co się dzieje w polskich ligach woła o pomstę do nieba piłkarze którzy grają na odwal się a zarabiają … Czytaj całość

18-01-2019

MaarkPZPN nie panuje nad Polską piłką.

Rozwiń komentarze (4)