Notowania

wiadomości
04.02.2019 19:27

Zbliżeniowo bez PIN-u do 100 zł. NBP podnosi limit

VISA otrzymała zgodę na podniesienie limitu transakcji zbliżeniowych bez PIN-u z 50 do 100 złotych. Wcześniej podobną zgodę od NBP otrzymał Mastercard.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Stanislaw Kowalczuk/East News)

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy limit zostanie podniesiony.

- Trwają konsultacje z bankami odnośnie optymalnego terminu i sposobu wdrożenia tej zmiany. Naszym priorytetem jest zachowanie balansu pomiędzy wygodą oraz bezpieczeństwem konsumentów i detalistów - cytuje informację nadesłaną przez VISA portal Cashless

VISA jest największą organizacją płatniczą na polskim rynku. Należy do niej prawie 54 proc. wydanych w Polsce kart. Na drugim miejscu jest Mastercard, który zgodę na podniesienie limitu otrzymał w maju zeszłego roku.

Limit dla płatności zbliżeniowych niezabezpieczonych PIN-em wprowadzono w 2007 roku, kiedy karty zbliżeniowe dopiero wchodziły na rynek. Polski limit należy do jednych z najniższych w Europie.

Według danych NBP na koniec września 2018 roku w Polsce było 33,5 mln kart płatniczych, które miały funkcję zbliżeniową.

Karty zbliżeniowe przejęły rynek w dekadę. Czas na płatności smartfonami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, pieniądze, karty płatnicze, płatności zbliżeniowe, nbp, visa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-02-2019

wchodzi do metra i ma zniwaW sieci pojawiły się zdjęcia ukazujące złodziei ze skanerami do zbliżeniowego ściągania pieniędzy z kart płatniczych. W komunikacji miejskiej czy w … Czytaj całość

04-02-2019

niebieskookiNo to złodzieje zacierają rączki z radości .

04-02-2019

mmwynagrodzenia też podniosą 'kadry kierowniczej'

Rozwiń komentarze (11)