Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

PIT 2020. Rozliczenie online. Jakie programy są potrzebne?

0
Podziel się:

PIT 2020. Ministerstwo Finansów udostępnia dwie możliwości rozliczania się przez internet: interaktywne deklaracje na stronie resortu oraz program, który można zainstalować na komputerze.

PIT 2020. Rozliczenie online. Jakie programy są potrzebne?
PIT 2020. Rozliczenie online. Jakie programy są potrzebne? (Fotolia)
bECCmZtx

Ministerstwo Finansów udostępnia dwie możliwości rozliczania się przez internet: interaktywne e-Deklaracje na stronie resortu oraz programy desktopowe, które można zainstalować na komputerze.

Główna aplikacja e-Deklaracje to narzędzie rządowe, które umożliwia użytkownikom opcję założenia indywidualnego konta na Portalu Podatkowym i korzystania z pomocnego kreatora formularzy. Na stronie Ministerstwa Finansów można znaleźć formularze w wersji elektronicznej oraz w formie aplikacji do pobrania na pulpit komputera. Projekt stanowi część systemu e-Podatki.

Większość narzędzi do rozliczeń online również prowadzi podatnika za rękę. Na przykład intuicyjny i bezpłatny Program PIT, udostępniany przez portal WP money, pozwala na szybkie i bezpieczne przesłanie formularza do urzędu skarbowego. Można wybrać pracę bezpośrednio na arkuszu lub z wbudowanym przewodnikiem, dzięki któremu można uniknąć nawet najprostszych błędów.

bECCmZtz

Podobne funkcje posiadają programy finansowo-księgowe. Umożliwiają ewidencję i wydruk wszystkich popularnych deklaracji, a przede wszystkim - elektroniczną wysyłkę formularza. To narzędzie najlepiej sprawdza się w przypadku firm. Moduł może być połączony z innym programem płacowym, dzięki czemu przy wypełnianiu formularza można skorzystać z autouzupełni_ e _nia danych.

bECCmZua
podatki
faq
rozliczenie przez internet
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)